Jaunieji šalies gyventojai sporto pasiekimus demonstruoja mokyklų žaidynėse. 2016 – 2017 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių metu dėl geriausiųjų titulų varžosi moksleiviai iš 60 Lietuvos savivaldybių. Kasmet organizuojamų sporto varžybų metu vis daugiau prizinių vietų laimi  moksleiviai iš Vilniaus.

Vilniaus mokyklų žaidynių etapo nugalėtojai šiais metais savo jėgas išbandė Druskininkuose vykusiose zoninėse, tarpzoninėse ir finalinėse varžybose. Sostinės moksleiviai varžėsi kvadrato, rankinio, šachmatų, futbolo 5×5, kalnų slidinėjimo slidėmis ir snieglente bei lygumų slidinėjimo varžybose.

Geriausi pasiekimai

Kvadrato (2006 m. ir jaunesnių) tarpzoninėse varžybose sausio mėnesį Druskininkuose sostinę atstovavę Martyno Mažvydo progimnazijos moksleiviai trečiajame pogrupyje laimėjo II vietą.  Laurus skynė ir  vilnietės merginos rankinio zoninių varžybų metu. Tuskulėnų gimnazijos moksleivės iškovojo savo grupėje antrą vietą ir toliau varžysis tarpzoninėse varžybose. Tuo tarpu rankinio varžybose dalyvavusi vaikinų komanda iš Emilijos Pliaterytės progimnazijos iškovojo savo grupėje trečiąją vietą.

Puikius pasiekimus vilniečiai pademonstravo ir futbolo 5×5 varžybų metu. Finalinėse vaikinų grupės varžybose vykusiose Druskininkuose vasario 4 d., „LTeam“ olimpinio žiemos festivalio metu Vilniaus miestą atstovavusi Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos komanda tapo viena geriausių komandų Lietuvoje ir iškovojo antrąją vietą.

Šachmatai – mėgstamas vilniečių užsiėmimas

Vilniečiai mėgsta žaisti ir šachmatais. Nors pirmų vietų laimėtojų Lietuvos mastu šachmatų (gim. 2006 m. ir jaunesnių) varžybose nėra, tačiau tikrai verta pasidžiaugti už Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos moksleivius, kurie tarp 20 Lietuvos komandų iškovojo 4 vietą. O štai Vilniaus Žirmūnų gimnazijos šachmatų mėgėjai varžydamiesi neribojamo amžiaus šachmatų finalinėse varžybose su kitomis 22 komandomis iš visos Lietuvos  laimėjo 3 vietą.

Pasiekimų įvairovė slidinėjimo varžybose

Kalnų slidinėjimo snieglente finalinėse merginų grupės varžybose Druskininkuose Vilniaus miestą atstovavusios Vilniaus Pilaitės gimnazijos moksleivės liko penktoje vietoje tarp kitų šešių komandų. Geriau sekėsi Vilniaus licėjaus vaikinams – jie finalinėse vaikinų grupės varžybose liko 6 vietoje tarp 11 komandų.

Kalnų slidinėjimo slidėmis finalinės merginų grupės varžybose sostinę atstovavusios Filaretų pradinės mokyklos moksleivės liko 4 vietoje tarp 10 komandų. Vaikinai kalnų slidinėjimo finalinėse varžybose pademonstravo ženkliai geresnius rezultatus – Vilniaus miestą atstovavę Vilniaus licėjaus jaunuoliai laimėjo 2 vietą, varžydamiesi su kitomis 12 komandų.

Slidinėjimo (lyguminės) varžybose stengėsi merginos. Finalinės merginų grupės varžybos vykusios taip pat  Druskininkuose 6 vietą atnešė Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos moksleivėms.

Vilniaus vaikinams slidinėti šių varžybų metu sekėsi geriau. Finalinėse vaikinų grupės varžybose „Ateities“ mokyklos moksleiviai laimėjo 3 vietą.

Stalo teniso zoninės varžybos

Vasario 5 d. Šalčininkuose vykusiose varžybose neblogus rezultatus pademonstravo merginos – Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazija iškovojo savo grupėje 4 vietą. Tuo tarpu Vilniaus miestą atstovavę Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos vaikinai iškovojo savo grupėje 2 vietą ir varžysis tarpzoninėse varžybose.

Dar daugiau varžybų

Vasario – kovo mėnesiais Lietuvos moksleivių laukia badmintono finalinės varžybos, ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ zoninės varžybos, taip pat štangos spaudimo tarpzoninės, smiginio finalinės, tinklinio zoninės, plaukimo finalinės varžybos.

Vilniaus miesto mokyklų žaidynių etape dar vilniečių laukia šios varžybos: šaškių, ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, plaukimo, smiginio, krepšinio, tinklinio, šaudymo, lengvosios atletikos komandinės atskirų rungčių. Varžybų nugalėtojai laimėję sostinėje toliau turės teisę dalyvauti bei atstovauti Vilniaus miestą Lietuvos mokyklų žaidynių varžybose.

Vilniaus miesto mokyklų žaidynes kiekvienais metais organizuoja Vilniaus miesto savivaldybė kartu su viešąja įstaiga ,,Sveikas miestas“, prie varžybų organizavimo taip pat prisideda Vilniaus sporto centras, Vilniaus sporto mokykla ,,Tauras“, Vilniaus krepšinio mokykla, Vilniaus futbolo mokykla, Vilniaus jaunųjų turistų centras bei bendrojo ugdymo įstaigos.