VšĮ „Sveikas miestas“ kviečia Lietuvos žmones toliau domėtis sveikatingumu ir pristato iš Korėjos kilusią žmogaus galimybių vystymo ir sveikatinimosi sistemą – Kuksando. Kuksando praktikos – puikus kelias darniam kūno ir proto puoselėjimui, galintis suteikti gerą savijautą bei laimės pojūtį kiekvieną dieną.

„Kol dar negalime didesnei auditorijai pasiūlyti užsiėmimų lauke, kviečiame atrasti dar daugiau veiklų nuotoliniu būdu. Šįkart kiekvienas norintis galės susipažinti su iš Korėjos kilusia sveikatinimo sistema Kuksando “, – teigė „Sveiko miesto“ komunikacijos vadovė Karolina Dilytė.

Kuksando atsirado Korėjoje beveik prieš dešimt tūkstančių metų. Atokiai kalnuose įsikūrę išminčiai ieškojo atsakymo, kas padėtų žmogui gyventi ilgai, sveikai ir laimingai. Taip buvo sukurtas šis darnus mokymas, kurį praktikuodamas žmogus atskleidžia visą savo įgimtą fizinį ir dvasinį potencialą. Ši sveikatinimosi ir žmogaus galimybių vystymo sistema į darnią visumą apjungia fizinius pratimus, kvėpavimo meditaciją ir akupresūrą, moko atkurti ir valdyti gyvybės energiją.

Praktikas ves sertifikuota mindfulness ir kuksando praktikų mokytoja, pasaulinei kuksando Bakdol federacijai atstovaujanti Edita Tamulienė.

Įvadinis susitikimas vyks gegužės 3 dieną, o pratybos bus organizuojamos keturis gegužės antradienius – 4, 11, 18 ir 25 d. 18.30 val.

ZOOM nuoroda į Kuksando praktikas:  https://bit.ly/3v4h6Qq 

Įvadiniame susitikime bus galima susipažinti su Kuksando istorija, struktūra, praktikos principais, ypatumais ir pagrindinėmis taisyklėmis. Sužinosite, ką sako Vakarų mokslas ir šiuolaikinė psichoterapija apie Rytų patirtis: meditaciją, siūlomą kvėpavimo būdą, ryšį tarp kūno ir centrinės nervų sistemos, psichinės ir fizinės sveikatos stiprinimą.

„Mokysimės taisyklingai kvėpuoti, atliksime sudėtingesnius pratimus bei aptarsime apšilimo ir pabaigos pratimus. Susipažinsime su meditacijos pozomis, pagrindiniais akupresūros taškais ir kitomis detalėmis, kurios itin svarbios praktikuojant. Tie, kurie negalės dalyvauti įvadiniame susitikime, turėtumėte kiek anksčiau (18.15 val.) prisijungti prie praktikos, nes 15 min skirsime susipažinimui su pagrindinėmis praktikos taisyklėmis, kurias būtina žinoti prieš prasidedant užsiėmimui“, – pabrėžė E. Tamulienė.

Mokytoja atskleidžia, kad Kuksando praktiką sudarys trys dalys – atsipalaidavimo ir apšilimo pratimai, kvėpavimo meditacija ir pabaigos pratimai.

Atsipalaidavimo ir apšilimo metu bus atliekami 57 nesudėtingi pratimai, skirti atpalaiduoti ir išjudinti sąnarius, atpalaiduoti raumenis, sausgysles, sušildyti kūną, pagerinti kraujo apytaką, normalizuoti susidariusią įtampą ir pasiruošti meditacijai.

Kvėpavimo meditacija bus aktyvi – kvėpuojant tam tiku ritmu, apatine pilvo dalimi, nuolat keičiant pozas. Kvėpuojant tokiu būdu, daugiau pasisaviname deguonies, labiau juda diafragma, ji stiprėja, masažuojami vidaus organai, jie juda, veiksmingai gerinama plaučių funkcija, kraujotaka būna optimali, efektyviau dirba smegenys, normalizuojasi emocinė būsena, stiprinami kūno raumenys, kaulai.

Na o pabaigos pratimų seką sudaro 37 pratimai, kurie sukauptą energiją paskirsto po visą kūną ir vidaus organus. Pabaigoje bus atliekami atsilenkimai, atsispaudimai – pratimai širdies, plaučių, raumenų ir kaulų funkcijoms stiprinti.

„Specialaus pasirengimo pratyboms nereikia, tik turėkite kilimėlį ir apsirenkite kūno nevaržančiais drabužiais. Pradėti praktikuoti galima bet kuriame amžiuje. Praktika tinkama bet kokio fizinio pasirengimo žmogui, tiek vyrams, tiek moterims“, – teigė E. Tamulienė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist