Vasarą tinklinio aikštelės retai kada būna tuščios – jose pramogauja ir profesionalai, ir mėgėjai. Žiemos metu pastarieji dažniausiai tinklinį pakeičia kitu sportu arba tiesiog nekantriai laukia vasaros. Tačiau tinklinio profesionalai paprastai linkę neatsisveikinti su tinkliniu, tik sportuojant paplūdimio smėlį keičia salės tinklinio aikštelė.

Praėjusiais metais Europoje ir pasaulyje mūsų šalį atstovavusios tinklininkės Agnieška Paškevič ir Jakaterina Kovalskaja kovo mėnesį grįžta į aikštelę ant smėlio ir ruošiasi siekti aukščiausių rezultatų. Didieji sezono tikslai – laimėti Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatą, kuriame paaiškės, kas atstovaus Pasaulio (U21, Kinija) ir Europos (U20, Italija) čempionatuose.

„Rudenį ir žiemą sportavome salės tinklinį, kad neprarastume įgūdžių. Kovo mėnesį grįžtame į paplūdimį. Tad nesiruošiame poilsiauti nei dabar, nei vasarą“ – apie pasiruošimą naujam sezonui pasakojo tinklininkė A. Paškevič. Jos porininkė J. Kovalskaja taip pat ruošiasi įtemptam sezonui ir tikisi, kad vėl ėmus treniruotis poroje, atsakingas darbas atsipirks: „Turime susižaisti, tai svarbiausia. Palyginti su kitomis poromis, kartu sportuojame dar neilgai – tik metus, tačiau turime aiškų tikslą, kurio siekiame kartu. Tikime pergalėmis“.

Norint užlipti ant aukščiausių apdovanojimų laiptelių, svarbu ne tik darbas aikštelėje, bet ir kūno linijų priežiūra šaltuoju sezonu. Turbūt kiekvienam pažįstama situacija, kai norisi pasiekti geriausių rezultatų, bet pritrūksta motyvacijos ar, kartais, laiko. Tinklininkių nuomone, kartais svarbiausia tiesiog judėti pirmyn, kad ir mažais žingsniukais. Žinoma, siekiant aukščiausių rezultatų, to nepakaks, bet pagerinti nuotaiką ir kasdien artėti tikslo link – pats tas. Merginos dalinasi patarimais, kurie pravartūs ne tik joms, bet ir kiekvienam, kuris iki vasaros nori padailinti kūno linijas ar bent jau atrasti motyvacijos tam.

  1. Motyvuojanti nuotrauka telefono ekrane. Prieš akis turėdami motyvaciją tikrai nenorėsite nesveikai užkandžiauti. Pakaks pažvelgti į telefoną. Galite savo „tikslą“ pasikabinti ir ant šaldytuvo, darbe, ar bet kur kitur, kur dažnai krypsta akys.
  2. Valgyti nežiūrint televizoriaus ar nenaršant telefone. Iš asmeninės patirties sakome – rezultatas jaučiasi! Valgymas tampa malonumu, o ne papildoma veikla. Tuomet nepamiršti, kad valgai, ir nebesinori užkandžiauti.
  3. Daugiau judėti ten, kur neįmanoma judėti. Daug laiko praleidžiant prie kompiuterio reikia rasti bent menkiausių progų pavaikščioti, kad ir iki spausdintuvo ar kolegų kitame kabinete. Net patys nustebsite, kiek daug kur galite pasivaikščioti, kai tik pradėsite tai daryti.
  4. Kvėpuoti grynu oru. Pavasaris tikrai vilioja pasivaikščioti. Tad eidami nepamirškite giliai kvėpuoti. Taip ne tik pramankštinsite kojas ir plaučius, bet ir prapūsite galvą nuo neigiamų minčių. Deguonis reikalingas ne tik gyvybei palaikyti, bet ir gyvybiškumo kokybei.
  5. Nusipirkti abonementą į sporto klubą. Skamba gal ir banaliai, bet turint jį kišenėje norėsis bent jau kartą savaitėje nueiti pasportuoti. Kartais finansinis įsipareigojimas motyvuoja daug stipriau. Jei tikrai neturite tam laiko – svarbiausius pratimus atlikite bent jau namuose, kol, pavyzdžiui, žiūrite mėgstamą serialą.

Genialu tai, kas paprasta. Į profesionalųjį sportą žengiančios tinklininkės, žinoma, be sporto turi atidžiai žiūrėti, ką renkasi valgyti. Todėl jų dienos ritmas besiruošiant sezonui yra labai suplanuotas ir laikas apskaičiuotas taip, kad užtektų ir darbui, ir poilsiui. „Pusryčiams dažniausiai renkamės greitai paruošiamas avižines košes, kurioms pagaminti nereikia daug laiko, o 70 g. – ideali norma, tokia, kuri padeda jaustis sočioms bent keturias valandas, o tai jau labai daug. Pietums renkamės ir mėsą su daržovėmis, na o vakarienei labai dažnai laiko tiesiog nelieka, bet jei esu alkana, renkuosi varškę ar avokadą“ – pasakojo A. Paškevič. Panašaus mitybos rėžimo laikosi ir Agnieškos porininkė Jakaterina: „Aš taip pat renkuosi tokį maistą, kuris neapkrauna skrandžio. Jei norisi užkandžiauti, valgau riešutus ar vaisius. Vakarienės metu, dažniausiai reikia atstatyti jėgas, todėl tam puikiai tinka ir makaronai“.

Žiema jau baigėsi, todėl pats metas ne tik pradėti vykdyti dar neįgyvendintus Naujų metų pažadus, bet ir užsibrėžti tikslus. Tinklininkės juos jau išsikėlė – patekti į Europos ir Pasaulio čempionatus, o prasidedančios įtemptos treniruotės artina jų link.

Daugiau apie tinklininkes Agniešką Paškevič ir Jakateriną Kovalskają: https://www.facebook.com/PaskevicKovalskaja/

Pasiekimai:

2015 metų Lietuvos U18 čempionato čempionės

2015 metais atstovavome Lietuvai Europos U18 ir Rytų Europos U18 čempionatuose

2016 metų Lietuvos U18 čempionato čempionės

2016 metų Lietuvos žaidynių U18 čempionės

2016 metų Lietuvos moterų čempionatas (antras ratas) antrosios vietos nugalėtojos

2016 metų Estijos moterų čempionatas trečios vietos nugalėtojos

2016 metų Pasaulio U19 čempionato laimėtas kvalifikacijos etapas

2016 metų Pasaulio U19 čempionato dalyvės

2016 metų Europos U18 čempionato dalyvės

2016 metų Rytų Europos U18 čempionato trečiosios vietos nugalėtojos

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.