Sportas

Iššūkis įmonėms: bėgimas – dėl labai gero tikslo

„1000 km už SOS vaikus“ – tokį iššūkį šį pavasarį Lietuvos įmonėms pasiūlė tikrųjų tėvų globos netekusiais vaikais besirūpinanti organizacija „SOS vaikų kaimai“.

Akcijos organizatoriai siūlo verslininkams skatinti savo darbuotojus aktyviai sportuoti, o už kiekvieną jų nubėgtą kilometrą paaukoti po 1 eurą naujų šeimų kūrimui.

Pasak „SOS vaikų kaimų“ vadovės Liudovikos Pakalkaitės, kasmet aprūpinti vieną naują profesionalių globėjų šeimą, galinčią priimti tris tėvų netekusius vaikus per metus, trūksta apie 1000 eurų.

 

„Mums svarbiausia – užtikrinti, kad sudėtingomis sąlygomis augę, tėvų netekę vaikai patektų ne į institucijas, bet į jaukius namus, į mylinčias šeimas. Tai geriausiai gali užtikrinti profesionalūs globėjai, tačiau jų Lietuvoje šiandien – dar labai mažai“, – sakė L. Pakalkaitė.

11 profesionalių globėjų jau turintys „SOS vaikų kaimai“ tikisi per metus parengti jų dar bent 50. Jie galėtų šeimos šilumą ir meilę užtikrinti 150-iai sudėtingoje situacijoje atsidūrusių vaikų kasmet. Tad ir akcijos „1000 km už SOS vaikus“ tikslas – ambicingas: tikimasi profesionalių globėjų rengimui surinkti 50 tūkst. eurų.

Akciją palaiko ir jos ambasadoriais tapo sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė bei jau daug metų bėgimu užsikrėtęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jis pabrėžė profesionalios globos skatinimo svarbą.

 

„Vilniuje aktyviai dirbame, kad vaikų namų nebeliktų – visi vaikai augtų šeimose ar šeimynose. Profesionali globa – puikus ir visame pasaulyje taikomas būdas užtikrinti, kad ir taip daugybę blogybių patyrę vaikai nebeturėtų išgyventi nerimo bei vienatvės vaikų namuose, kad jie jaustųsi saugūs ir apsupti dėmesio“, – tikino R. Šimašius.

Pasak V. Musvydaitės, bėgimas dėl gero tikslo – pats geriausias sportas.

„Bėgimas ir sveikas gyvenimo būdas Lietuvoje – vis populiaresni, o sportuoti dėl tokio svarbaus tikslo turėtų būti kiekvieno savo ir savo šalies ateitimi besirūpinančio žmogaus pareiga. Tikiu, kad už SOS vaikus nubėgsime tūkstančius kilometrų visoje Lietuvoje“, – kalbėjo motyvatorė.

 

Projekte kviečiamos dalyvauti visos Lietuvos įmonės, kiekviena jų gali pasirinkti sau tinkamiausią kilometrų, kuriuos per vasarą galėtų nubėgti darbuotojai, skaičių. „SOS vaikų kaimai“ yra pasiryžę padėti visoms įmonėms sklandžiai įgyvendinti šią akciją ir kviečia kreiptis visus, norinčius tapti jos dalimi. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti čia.

„SOS vaikų kaimai“ – tai tarptautinė nepriklausoma organizacija, globojanti sudėtingose situacijose atsidūrusius vaikus ir daranti viską, kad jie augtų laimingose ir saugiose šeimose. „SOS vaikų kaimams“ rūpi ne tik aprengti bei pamaitinti likimo nuskriaustą vaiką, bet ir užtikrinti jam pilnavertę ateitį.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button