Daugiausiai titulų Portugalijoje iškovojusiam ir daugiausiai futbolo žvaigždžių užauginančiam „Benfica“ klubui švenčiant 119-os metų gimtadienį, futbolo akademija „Ateitis“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tai reiškia, kad „Ateitis“ taps „Benfica – Ateitis FA“, o klubo veiklą kuruos Portugalijos specialistai.

„Mūsų klubo filialų pasaulyje nėra daug, bet jie visi dirba kokybiškai. Kaip pavyzdį paminėsiu, kad dar nei vienoje šalyje, ar tai būtų Kinija, ar Jungtinės Valstijos, „Benfica“ akademija nebuvo uždaryta. Anaiptol. Tarkime, po karo Ukrainoje pradžios, šioje šalyje veikusios akademijos dalis vaikų persikėlė į Lisaboną ir futbolo paslapčių mokosi toliau.

Reziumuodamas pasakysiu, kad šios sutarties nauda abipusė – jūs gaunate nuolat atsinaujinančią klubo metodiką ir profesionalumą, mes tikimės – išaugintų gabių žaidėjų“, – sakė „Benfica“ akademijos direktorius Bernardo Carvalho, priminęs, kad iš Baltijos regiono iki šiol klubui atstovavo tik vienas futbolininkas – Edgaras Jankauskas.

Oficialus bendradarbiavimas tarp akademijų įsigalios šių metų rugsėjo 1 dieną, nors pati partnerystė tęsiasi antrus metus. „Benfica“ akademijos komandos jau dalyvavo „Ateitis CUP“ turnyre, o pati „Benfica“ dusyk Vilniuje rengė savo vardo stovyklą.

„Tam, kad žengtumėm kokybinį žingsnį Lietuvoje, privalome lygiuotis į geriausius. Ne visi vaikai gali išvykti į užsienį, todėl turime tikslą – sukurti ir realizuoti aukštą treniruočių kokybę Vilniuje. Jei mes nors dalį Lietuvoje sugebėsime perteikti tos medžiagos, kurią yra sukaupusi „Benfica“, augtų vaikų lygis ir visam mūsų šalies futbolui bus tik į naudą.

Pagal susitarimą, „Benfica“ akademijos techninis direktorius gyvens Lietuvoje, rengs treniruočių procesą ir ataskaitas to, kas buvo nuveikta per konkretų laikotarpį. Neabejoju, kad šis projektas bus gera terpė jauniems futbolininkams lengviau išvykti į futbolo šalį ir joje užsikabinti“, – sakė projekto iniciatorius Dainius Gudaitis.

„Benfica – Ateitis FA“ akademijoje treniruosis vaikai nuo 3 iki 15 metų. Vėlesniame amžiuje žaidėjai turėtų būti integruojami į didįjį futbolą.

„Mes galime didžiuotis žaidėjų pardavimais į užsienio šalis, galime didžiuotis, kad rinktinei atstovauja būrys „Benfica“ auklėtinių, bet mes nemažiau didžiuojamės, kad 85 procentai mūsų akademijos vaikų įgyja aukštąjį išsilavinimą“, – sakė „Benfica“ tarptautinių operacijų koordinatorius Miguelis Reisas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.