Banska Bistricoje (Slovakija) vykstančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje pirmuosius medalius iškovojo Lietuvos rinktinė.

100 m laisvuoju stiliumi rungties finale plaukikė Smiltė Plytnykaitė buvo nepralenkiama ir laimėjo auksą. O netrukus Lietuvos komanda mišrioje komandinėje estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi laimėjo sidabrą.

S. Plytnykaitė finale distanciją įveikė per 55,94 sek. ir pagerino pusfinalio rezultatą (57,17 sek.). Finale pasiektas rezultatas – sportininkės karjeros rekordas.

Netrukus po pergalingo finišo S. Plytnykaitė vėl šoko į baseiną, tik šį kartą kartu su Kristupu Trepočka, Kostu Vaičiūnu ir Patricija Geriksonaite dalyvavo mišrioje komandinėje estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi.

Lietuvos komanda distanciją įveikė per 3 min. 38,30 sek. ir nusileidę tik Italijos komandai iškovojo sidabrą.

„Negalėjau patikėti atplaukusi, net ašaros susikaupė. Labai džiaugiuosi ir labai noriu visiems padėkoti.

Labai džiaugiuosi komandos medaliu, kad plaukėme dar greičiau nei atrankoje ir sugebėjome Lietuvai laimėti antrąjį medalį“, – sakė S. Plytnykaitė.

„Smiltė finale susitvarkė su jauduliu ir savo emocijomis, ko nepadarė jos pagrindinė konkurentė kroatė Jana Pavalič (56,33). Smiltė pasiekė geriausią karjeros rezultatą ir parodė charakterį.

Labai džiaugiamės. Nors medalis buvo planuotas, bet auksinės prabos nesitikėjome. Tačiau tikslų šiame festivalyje dar turime, todėl gazo neatleisime.

Tikri šaunuoliai, tikra komanda. Nors Smiltė buvo išnaudojusi visas jėgas savo finale, bet kolegos sugebėjo kompensuoti. Didžiuojamės“, – sakė Lietuvos plaukikų komandos vadovas Kęstutis Steponavičius.

Antradienį lietuviai iš viso dalyvavo penkiose finalinėse plaukimo varžybose.