Sportas

Diana Lobačevskė ir Rytų masažo namai AZIA SPA rekomenduoja: pasiruošk savo startui su Tailando masažais

„Manęs nereikia versti bėgti, gal – atvirkščiai, reikia stabdyti“, – teigia lengvaatletė, ilgų nuotolių bėgikė Diana Lobačevskė. Žinoma sportininkė pasakoja apie ilgą pasiruošimo maratonams etapą ir po jo sekančius atsipalaidavimo būdus. Vienas iš jų – tailandietiški masažai bei įvairios atpalaiduojančios Spa procedūros Rytų masažo namuose „Azia Spa“.

– Kaip prasidėjo jūsų sportinė karjera?

– Mano sportinę karjerą galima suskirstyti į du etapus. Pirmas etapas, kai pradėjau sportuoti būdama keturiolikos ir dvidešimt vienerių pasitraukiau, turėjau ilgą poilsio pertrauką. Antras – grįžimas 2008 m. į suaugusiųjų sportą, į maratono elitą.

 

– Kas buvo sunkiausia pradžioje?

– Nebuvo nieko sunkaus, nes visada degiau noru sportuoti, siekti aukštų rezultatų. Treniruotis sunkiai man patikdavo. Atrodė: kuo daugiau padarai, tuo tu stipresnė, galingesnė, pasitikinti savimi, žodžiu, kalnus gali versti (šypsosi). Aš labai laiminga, kad bėgimas neša tik geras emocijas, man patinka ilgi nuotoliai, tie kilometrai ryte ir vakare. Net negaliu skųstis, kad man tai darbas, man tai – buvimas savimi.

 

– Kas suteikia motyvacijos nepasiduoti?
– Kiekvienai treniruotei aš turiu konkretų planą, todėl ateinu, padarau darbą ir išeinu. Tuomet seka poilsis, o vakare – vėl numatyto plano vykdymas. Motyvacija aš esu pati sau. Kaip sakiau, manęs nereikia versti bėgti, gal – atvirkščiai, reikia stabdyti.

– Didžiausias jūsų laimėjimas, pasiekimas sportinėje karjeroje?
– Kiekvienas įveiktas maratonas neša didžiulį džiaugsmą, nesvarbu, ar tai būtų nesėkmingas, ar sėkmingas maratonas. Visada gera kirsti tą 42,195 km liniją. Bet yra ir maratonų, kurie man ypatingi, kai sulaukiu be galo didelio dėmesio, tada suprantu, kad mano darbas atsiperka ir aš džiuginu ne tik save, bet ir žmones iš kitų šalių. Tą garbę, šlovę aš pajutau, kai laimėjau Meksikos maratoną, Hamburgo maratoną. Taip pat didelių emocijų man davė mūsų Vilniaus maratonas, nes būtent nuo jo prasidėjo mano grįžimas į didįjį sportą. Olimpinės žaidynės Londone, Rio de Žaneire buvo be galo emocingos, nes joks Europos ar pasaulio čempionatas nesuteikia tiek atsakomybės, kaip olimpinės žaidynės.

– Apibūdinkite savo įprastą dienotvarkę. Kaip ji pasikeičia prieš varžybas ir po jų?

 

– Pasiruošimo laikotarpis būna labai intensyvus, su labai daug kilometrų. Aš bėgioju kasdien, po du kartus. Ruošiantis maratonui, šis procesas trunka apie 3-4 mėnesius. Per savaitę nubėgu 200-240 km. Tuo metu tikrai gyvenu pastoviai pavargusi, bet kūnas įpranta ir po kokio mėnesio tikrai neatrodo taip baisiai tie 900 km per mėnesį.

Treniruotės būna įvairios, tai ne bėgiojimas ristele – visi tie kilometrai yra kokybiškai atidirbti. Rytinės treniruotės būna pagrindinės, į jas įeina tempimai, atkarpos, bėgimas į kalną ir t.t.,o vakare dažniausiai – atstatomieji krosai. Prieš varžybas krūviai mažinami, ypač paskutinę savaitę, kad kūnas spėtų pailsėti. Varžybose turi būti kovingas, degti noru, laukti starto, pasiruošęs kovai kaip karys (šypsosi). O po varžybų, savaitę būna lengva, nes leidi kūnui atsigauti. Masažai, lengvi krosai, pirtys – visas dėmesys skiriamas atsistatymui.

 

– Kaip pasikeičia tam tikri įpročiai varžybų sezono metu? Ko tenka atsisakyti?

– Pasiruošimo laikotarpiu atsisakau visko, kas nesusiję su poilsiu. Šiuo laikotarpiu labai svarbus režimas. Tai yra miegas, maistas, atsistatymo priemonės: masažai, kinezaterapija. Visa tai ir atneša tą rezultatą, kuriuo džiaugiesi ir tu, ir tavo komanda bei gerbėjai.

– Kaip jaučiatės po svarbių varžybų, didelių laimėjimų? Kaip atgaunate jėgas?

 

– Po varžybų aš visada lepinu save, man tas laikas taip pat patinka. Tada renkuosi lengvus atstatomuosius krosus, kelis kartus per savaitę einu į masažus, pirtį, leidžiu laiką su šeima, tai būna ramybės ir neskubėjimo metas.

– Kokiomis procedūromis pasilepinate?

– Pagrindinės mano atsistatymo po treniruočių ir varžybų priemonės yra masažai. Labai didelį įspūdį paliko Rytų masažo namai „AZIA SPA“. Iš ten išeinu tikrai labai gerai jausdamasi, ten gera atmosfera, rūpestis. Man, kaip sportininkei, labai patinka stipresni masažai. Čia dirbančios meistrės iš Tailando – tikros stipruolės! (šypsosi). Tailando masažo metu puikiai atpalaiduoja ir išmankština visą kūną, nuima visas raumenų įtampas, skausmus, paruošia jį tolimesnėms treniruotėms.

Masažai neatsiejama sportininkų darbo dalis, nes mūsų tikslas – po sunkių darbų kuo greičiau atstatyti raumenį. Po kokybiško masažo kitą dieną jautiesi lengvai, pasiruošęs naujiems, sunkiems darbams. Taip pat tai traumų prevencija – kad nebūtų patempimų, įtrūkimų. Raumenukus reikia palepinti ir pagreitinti kraujotaką (šypsosi). Taip pat labai patinka pirtis, kontrastinės procedūros – tai tikra atgaiva raumenynui po sunkių treniruočių.

Visą rugsėjo mėnesį Rytų masažo namuose AZIA SPA Tailando masažams taikoma 20 % nuolaida! Sportuok ir atsipalaiduok su pačiais geriausiais!

RYTŲ MASAŽO NAMAI „AZIA SPA“
Odminių g. 3, Vilnius, 852 53 13 13  [email protected]
Šv.Mikalojaus g. 5, Vilnius, 852 44 46 46, [email protected]
www.aziaspa.lt

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button