Sportas

„Danske Bank Vilniaus maratoną“ siekiama 2020-aisiais įtraukti į prestižinių bėgimų kalendorių

Ruduo dar toli, bet dažnas paklaustas, koks rudenį organizuojamas sporto renginys pirmiausia šauna į galvą, neilgai galvojęs pasako, jog tai – „Danske Bank Vilniaus maratonas“. Šiais metais didžiausio bėgimo renginio organizatoriai  jau šešioliktąjį kartą bėgikus ir bėgimo entuziastus pakvies varžytis įvairiose distancijose.

IAAF „Bronze Label“ – Vilniaus maratonui?

Kitąmet, tikėtina, jog bėgikų lauks maloni naujiena – „Danske Bank Vilniaus maratonas“ gali būti įtrauktas į prestižinių bėgimų kalendorių. Siekiama, kad šiam bėgimui būtų suteiktas IAAF „Bronze Label“ statusas. Šis statusas leistų ne tik didinti Lietuvos sostinės žinomumą pasaulyje, bet ir suteiktų šansą renginiui pakilti į kitą kategoriją  padėtų pritraukti daugiau elitinių bėgikų.

„Dedame visas pastangas, kad šiais metais renginys įvyktų pagal visus IAAF keliamus reikalavimus ir  galėtumepretenduoti į „Bronze Label“ statusą. Tikime, jog pasiekus šį ženklą, 2020-ųjų metų renginys pritrauktų dar daugiau tarptautinio dėmesio, taptų patraukliu pasirinkimu ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių šalių bėgikams mėgėjams bei profesionalams“, – sako VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Valavičius.

 

Verta paminėti, jog tokius statusus turi ir kaimyninių šalių didžiuosiuose miestuose organizuojami bėgimai. Pavyzdžiui, Varšuva turi sidabrinįą, Kijevo pusmaratonis – bronzinį, o Rygos maratonas šiemet gaus auksinį statusą.

maratonas. bėgimas

Bus atliekamas ir dopingo testas

Pasak „Tarptautinio maratono“ direktoriaus, bėgikams bus atliekamas ir dopingo testas: trims moterims, trims vyrams – atsitiktiniams laimėtojams profesionalams. Papildomai testas gali būti atliktas tuo atveju, jei būtų pagerintas pasaulio arba nacionalinis rekordai.

Gali keistis maratono trasa

„Dėl trasos kol kas vyksta konsultacijos su Vilniaus miesto savivaldybe, stengiamės dėl geriausio varianto. Norime pabrėžti, kad mūsų siekis – turėti vieno rato trasą. Pagrindinis iššūkis – užsienio bėgikų pritraukimas į  Lietuvą. Kadangi šiuo klausimu konkuruojame su ženkliai didesniais maratonais, bėgikai dažnai renkasi juos pagal finansinį naudingumą. Kol kas ieškome optimalaus ir patrauklaus varianto, kurį galėtume jiems pasiūlyti“, – komandos siekiais ir iššūkiais dalinasi D. Valavičius.

 

Kas yra IAAF?

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija arba IAAF yra organizacija, kuri buvo įkurta siekiant įsteigti pasaulinę kontroliuojančią organizaciją lengvosios atletikos rungtynių programai, standartizuotai techninei įrangai bei oficialių pasaulinių rekordų sąrašui. Nors praėjo daugiau nei 100 metų, visi šie reikalavimai išliko iki šių dienų.

Šiuo metu tam tikrą pakilimą išgyvena plentinis bėgimas, kuriame gali dalyvauti ir neprofesionalūs sportininkai, vaikai, įvairių sporto mokyklų atstovai.

 „Danske Bank“ Vilniaus maratoną rems dar bent trejus metus

„Šiemet „Danske Bank Vilniaus maratono“rėmimo sutartį pratęsėme dar trims metams, o maratono siekį tapti sertifikuotu IAAF bėgimu tikrai palaikome. Deja, suprantame, kad nėra taip lengva prisikviesti elito bėgikus į Vilniaus maratoną, o tai, mūsų žiniomis, yra būtina sąlyga norint gauti „Bronze label“. Diskutuodami apie IAAF su Vilniaus maratono organizatoriais, sutarėme, kad jie dės maksimalias pastangas šiam sertifikatui pasiekti sertifikatą, o mes padėsime kuo galėsime“, – savo palaikymu maratono organizatoriams dalinasi „MarCom Baltics“ vadovė Akvilė Švolkienė.

 

Kaunas taip pat sieks patekti į prestižinių bėgimų kalendorių

Kiek anksčiau Kauno maratono organizatoriai skelbė, jog taip pat sieks, kad laikinojoje sostinėje organizuojamas renginys gautų bronzinį IAAF plentinio bėgimo sertifikatą.

„Šiuo metu didesnis dėmesys skiriamas populiaresnei distancijai – pusmaratoniui. Prisipažinsiu, nelengva, nes yra daug griežtų reikalavimų. Praeitais metais elito sportininkams buvo užsakyta dopingo kontrolės patikra. Vienas didžiausių iššūkių – pritraukti elitinius bėgikus“, – atviravo Kauno maratono organizatorius Regimantas Tarasevičius.

Organizatoriai tikisi, kad ir jiems 2022 – aisiais bus suteiktas IAAF „Bronze Label“ statusas, padėsiantis ne tik pritraukti daugiau bėgikų iš užsienio, bet ir pakviesti bėgimo elito atstovų. Priminsime, kad tais pačiais metais Kaunas taip pat taps Europos kultūros sostine.

 

Tad palinkėsime sėkmės, jog visos įdėtos pastangos būtų įvertintos ir atitinkamai vainikuotos IAAF „Bronze label“ statusu.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gyte

Vilniui tikrai reikia tokio renginio. Siemet Ryga gavo net auksine

Vingis

Na pagaliau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button