Sportas

Bėgimą „Aplink Žaliuosius ežerus“ lydės Drakono valčių lenktynės

 Liepos 6-ąją, Valstybės dieną Vilniuje jau 28-tą kartą vyksiantį tradicinį bėgimą „Aplink Žaliuosius ežerus“ pagyvins geros emocijos ir dar neregėtos pramogos.

Bėgimo mėgėjai liepos 6-ąją rinksis prie Balsio ežero, iš kur pajudės į vaizdingą 11,5 km ilgio trasą šio ir Gulbinų ežero pakrantėmis Verkių regioniniame parke.

Prieš startą vyks masinė bėgikų mankšta, kuri ne tik padės išvengti traumų, bet ir pakels nuotaiką visam bėgimui. Na, o suplanavę nepervargti ir pasigrožėti trasa, ją galės įveikti šiaurietiško ėjimo lazdų pagalba.

 

Jei dalyvius alins karštis, juos tradiciškai atgaivins ugniagesių dušas iš jų automobilio cisternos. Tai ir puiki atgaivinimo priemonė, ir atrakcija – apipurkšti bėgikai linksmai pozuoja fotografams.

Po finišo visi norintys galės išbandyti Drakono valties irklavimą.

Bėgimą organizuoja Vilniaus dirančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris“, viešoji įstaiga „Sveikas miestas”, Ištvermės sporto centras ,,Erdvė” ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

„Šis bėgimas kasmet vis gausėja. Mus džiugina galimybė suburti bendruomenes, šeimas, sporto klubus ir komandas. Neatsitiktinai pasirinkta ir bėgimo data – liepos 6-oji. Tai visos mūsų valstybės šventė, Mindaugo karūnavimo diena, o visai po jos – ir Žalgirio mūšio, vieno svarbiausių Lietuvos istorijos įvykių, data. Geros emocijos bėgime tikrai garantuotos, nes ir prieš bėgant, ir po bėgimo, netgi paties bėgimo metu dalyvių laukia įvairios pramogos“, – kalbėjo VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

Šiemet ypatingas dėmesys bus skiriamas šeimoms, vaikams iš daugiavaikių šeimų, senjorams bei globos namų auklėtiniams. Bėgime visi jie dalyvauti galės nemokamai. Maža to, jų lauks ir nemokamas bilietas į Drakono valčių lenktynes Balsio ežere, kurios vyks iškart po bėgimo finišo.

 

Drakono valčių lenktynės – bėgimo „Aplink Žaliuosius ežerus“ naujovė. Drakono valties ekipažą sudaro 22 žmonės: 20 irkluotojų, 1 vairininkas ir 1 būgnininkas. Svarbiausia tai, jog Drakono valtį irkluoti gali ir anksčiau niekada irklo rankoje nelaikęs žmogus – užtenka vos keliolika minučių trunkančios instrukcijos.

„Čia net turint olimpinį čempioną valtyje gali likti paskutinis, o nugalėti naujokai. Visi 22 yra lygūs – tarsi didžiulio mechanizmo sraigtai, o tik jų suderinamumas lemia pergalę“, – teigia Saulius Štarolis, Drakono valčių festivalio Lietuvoje rengėjas.

Štarolis tikino, jog iš valties išvirsti neįmanoma. „Na, nebent labai nepatiksi savo komandos draugams“, – juokavo organizatorius. Tačiau sausam išlipti nepavyks – visi irkluotojai dažniausiai apsitaško vandeniu.

 

Į Drakono valčių lenktynes veikia atskira registracija el.paštu: [email protected] (būtina informacija: komandos pavadinimas, arba žmogaus vardas, pavardė, el.paštas, tel. nr., komandos žmonių skaičius, amžius). Ji vyksta iki liepos 1-osios, o užsiregistruoti bus galima ir bėgimo dieną iki 13 val.

Registruotis gali ir visa komanda iškart, ir atskiri dalyviai. Iš pavienių užsiregistravusiųjų bus sudarytos naujos įgulos.

Pirmieji 50 į bėgimą „Aplink Žaliuosius ežerus“ užsiregistravusių bėgikų jame dalyvaus nemokamai. Vėliau registracija vyks dviem etapais – iki liepos 1-iosios 22 val. ji kainuos 5 eurus, o iki liepos 3-iosios – 10 eurų.

 

Užsiregistruoti į bėgimą galite paspaudę nuorodą: http://bit.ly/2sOIuSh

Bėgimo „Aplink Žaliuosius ežerus“ dalyviai, kaip ir kiekvienais metais, varžysis šešiose amžiaus grupėse – vyrai ir moterys iki 16 m., 16–30 m., 30–40 m., 40–50 m., 50–60 m., 60 m. ir vyresni.

Visas bėgimo „Aplink Žaliuosius ežerus“, skirto Valstybės dienai ir „Žalgirio“ mūšio 607-sioms metinėms paminėti naujienas galite rasti www.sveikasmiestas.lt ir www.tengris.lt

Ilgametis šio renginio organizatorius, Vilniaus DSKS „Žalgiris“ pirmininkas Romualdas Budrionis prisiminė, kad pirmas bėgimas 1989 m. buvo skirtas Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ 45 metų sukakčiai. O dar po metų bėgimo rengėjai nutarė pažymėti Žalgirio mūšio metines.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button