15 tūkstančių dalyvių iš 56 šalių varžėsi Vilniaus maratone (NUOTRAUKOS)

Jau keturioliktus metus iš eilės tūkstančiai vilniečių ir miesto svečių rinkosi Katedros aikštėje, kur prasideda didžiausias bėgimo renginys Lietuvoje – „Danske Bank Vilniaus maratonas”. Startą bėgikams paskelbęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius visiems palinkėjo šypsenos veide, net ir pasibaigus sudėtingai maratono distancijai.

„Tokie renginiai paskatina sportuoti ir judėti, kuria šventę miestiečiams. Vilnius – puikus miestas bėgimui, nes trasos driekiasi ir Senamiestyje, ir dangoraižių rajone, turime ir mišką Vingio parke bei Neries pakrantę“, – džiaugėsi sostinės meras.

maratonas. bėgimas

Pirmą kartą „Danske Bank Vilniaus maratono“ istorijoje buvo apdovanoti ne trys, o šeši greičiausi maratono ir pusmaratonio distancijų bėgikai. Tokį sprendimą organizatoriai priėmė remdamiesi didžiųjų Europos maratonų pavyzdžiu.

14-ąjį „Danske Bank Vilniaus maratoną“ (42 km 195 m) laimėjo Baltarusijos bėgikas Dzmitry Hryhoryeu, prizininku didžiausiame Lietuvoje bėgimo renginyje tapęs jau ketvirtą kartą. Moterų varžybose greičiausia buvo ukrainietė Maria Hudak.

RIMI Pusmaratonio“ (21 km 098 m) vyrų bėgimą, kaip ir tikėtasi, laimėjo Remigijus Kančys, distanciją įveikęs per 1.08:10. Antras finišavo Ignas Brasevičius (1.10:51), trečias – Jurij Vinogradov iš Rusijos (1.11:59).

Moterų pusmaratonyje greičiausia buvo ukrainietė Oksana Raita (1.18:56). Antra finišavo Loreta Kančytė (1.20:36), trečia – Vaida Žūsinaitė (1.23.07). Pirmą kartą pusmaratonio distanciją bėgusi vidutinių nuotolių bėgikė Eglė Balčiūnaitė užėmė 4 vietą (1.24:58).