Vakar Vilniaus meras Remigijus Šimašius  susitiko su užsienyje mokslus baigusiais bei praktiką įgijusiais jaunais profesionalais, kurie yra sugrįžę į Lietuvą ir pakvietė juos prisidėti prie sostinės ateities kūrimo.

„Vilnius – jaunas, gyvas sparčiai augantis ir didelį potencialą turintis miestas. Kuriame jį draugišką, patogų, svetingą, kuriame gera gyventi visiems, patrauklios verslo ir darbo perspektyvos. Labai kviečiu pasidalyti savo patirtimis, įžvalgomis ir matytais gerais pavyzdžiais, kokius realius ir svarbius projektus, paslaugas galėtume pritaikyti Vilniui. Savivaldybės ir jos įmonių durys yra atviros visiems, turintiems šaunių iniciatyvų, miestui įdomios Jūsų žinios ir idėjos“, – kvietė kelias dešimtis jaunųjų profesionalų meras R. Šimašius

Nuotrauka: S. Žiūros

JAV, Kinijoje, Slovėnijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Islandijoje, Kambodžoje, Austrijoje ir kitose šalyse ne vienerius metus studijavę ir dirbę jaunuoliai pasidalijo savo įspūdžiais, kokius gerus pokyčius pastebėjo sugrįžę į atsinaujinantį Vilnių ir pasiūlė naujų idėjų, ką inovatyvaus, naudingo galima būtų pritaikyti Vilniuje, ko labiausiai sostinėje pasigenda ir ką galima dar patobulinti.

Miunchene (Vokietijoje) dirbusi Viktorija siūlo pasinaudoti geruoju šio miesto  pavyzdžiu, kai įsigijus teatro ar sporto varžybų bilietą, galima su tuo pačiu bilietu  važiuoti ir viešuoju transportu.  Šis bilietas galioja tris valandas prieš ir tris valandas po renginio, tad miestiečiai ir svečiai skatinami patogiai į spektaklius ar rungtynes atvykti viešuoju transportu, neskubėti ir pasilikti mieste ilgėliau.

Nuotrauka: S. Žiūros

Kinijoje patirties įgijusi Ieva siūlė labiau įtraukti į miestui naudingas veiklas ir motyvuoti viešuosius darbus dirbančius vilniečius, kurie galėtų dirbti efektyviau.

Penkerius metus gyvenusi ir dirbusi Vienoje Eivina papasakojo apie originalų Vienos vadovų priimtą sprendimą dėl benamių mieste: keli šimtai benamių buvo pamažu integruoti į miesto gyvenimą, apmokius juos dirbti miesto gidais, nes kas geriau, nei jie pažįsta kiekvieną miesto kampelį.

Niujorke ir Roterdame gyvenęs Eugenijus atkreipė dėmesį, koks svarbus ir reikalingas Vilniui  yra darnus judumas. Vilnius šiais metais kaip tik pradeda rengti Vilniaus miesto darnaus judumo planą, kuris bus įgyvendinamas 2018-2020 metais, o plano strategija galios iki 2030 metų.

Prancūzijoje UNESCO atstovybėje stažavusis Viktorija, kalbėdama apie darniojo turizmo plėtrą, atkreipė dėmesį, jog Vilniuje labai trūksta akcentavimo, kad jis įrašytas į Pasaulio paveldo sąrašą, trūksta informacinių nuorodų, žemėlapių.  Viena paprastai įgyvendinamų idėjų – turizmo informacijos centruose galėtų atsirasti ausinės, kad turistai galėtų pasiklausyti, kaip skamba lietuviškos sutartinės, įtrauktos į UNESCO Nematerialaus paveldo sąrašą.

Nuotrauka: S. Žiūros

Jaunimas ne tik pažėrė gausybę siūlymų, bet ir atkreipė dėmesį  į geruosius pokyčius Vilniaus mieste pastaraisiais metais, kuriuos atrado sugrįžę iš užsienio:  dėkojo  už į Vilnių  pakviestą „Uber“, kuris pernai įsikūrė vos per 4 savaites ir tapo alternatyva tradicinėms taksi paslaugoms, taip pat pastebėjo itin patogią viešojo transporto planavimo programėlę „TRAFI“, aktyviai naudojasi programėle „Tvarkau Vilnių“, pastebėjo atsiradusius naujus draugiškus ženklus „Vilnius be draudimų“, daug kur įrengtas patogias nuovažas, vietoje bortelių, kurios leidžia patogiai judėti mieste tiek  mamoms su vežimėliais, tiek dviratininkams ir daugybė kitų teigiamų pokyčių, kurie juos maloniai nustebino.

„Kurk Lietuvai“ – profesinio tobulinimo ir gerosios  užsienio praktikos pritaikymo programa Lietuvoje, kuri suteikia galimybę jauniems profesionalams savo žiniomis ir idėjomis prisidėti prie modernios Lietuvos ateities kūrimo.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist