Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių, skatinant atkreipti dėmesį į plastiko atliekų daromą žalą aplinkai. Šiandien minimos Tarptautinės dienos be plastikinių maišelių proga lietuviai raginami bent vieną dieną per metus išsiversti be plastikinių maišelių ir vietoje jų rinktis kitas alternatyvas.

Plastikinius maišelius 1965 m. išrado Švedijos bendrovės „Celloplast“ darbuotojas Stenas Gustafas Thulinas. Maišeliai greitai išpopuliarėjo, nes juos pagaminti paprasta ir pigu. Dabar plastikinius maišelius daugelis naudojame kiekvieną dieną. Skaičiuojama, jog įprastai plastikinį maišelį naudojame apie 25 minutes, o paskui dažniausiai neatsakingai išmetame. Maišeliai suyra tik per 100 – 500 metų, o žala gamtai tampa neatkuriama.

Kiekvieną minutę pasaulyje yra sunaudojama maždaug milijonas plastikinių maišelių, o per metus europietis sunaudoja jų 500-us.

Kokios alternatyvos?

Gyventojai raginami bent vieną dieną per metus išsiversti be plastikinių maišelių ir vietoje jų rinktis aplinkai draugiškesnes alternatyvas:

  • Rinkitės popierinį maišelį. Rudo popieriaus, nepadengti plastiku maišeliai suyra, gali būti kompostuojami arba perdirbami.
  • Medžiaginius maišelius rinkitės pagamintus iš natūralių medžiagų: drobės, kanapių pluošto ar kitų medžiagų.
  • Visada turėkite su savimi medžiaginį maišelį. Biuro stalčiuje, striukės kišenėje, rankinėje ar kuprinėje.
  • Pintinės – ne tik močiutėms ir seneliams! Plastikinis maišelis atrodo pigiai ir neestetiškai, o pintinė simbolizuoja ilgaamžiškumą ir tvarumą.
  • Pasisiūkite savo maišelį biriems produktams. Naujam gyvenimui prikelkite senas drobines staltieses ir užuolaidas – iš jų pasiūtuose maišeliuose galėsite sverti birius produktus.
  • Tvarumo mokykitės kartu! Suburkite šeimas, draugus, kolegas ir kartu tyrinėkite plastikinių maišelių alternatyvas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate Vilniuje vykusį pirmąjį Braškių festivalį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.