MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Vilniaus nacionalinis stadionas
Naujienos

Seimo nariai S. Skvernelio prašo Nacionalinio stadiono lėšas perskirstyti kitoms reikmėms

Seimo nariai Dainius Kreivys ir Monika Navickienė trečiadienį kreipėsi ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, kviesdami perskirstyti Nacionalinio stadiono statyboms skirtas lėšas į, jų teigimu, labiau prioritetines Vilniaus sporto sritis.

D. Kreivys mano, kad šiandien Vilnius turi didesnių problemų.

„Vilniuje esanti sporto infrastruktūra yra tragiška – vaikai, mėgėjai, senjorai tiesiog neturi kur sportuoti. Todėl kyla klausimas, ar pirmiau investuojame į vaikus ir bendruomenę, ar statome nacionalinį stadioną? Šiandien prioritetai turi krypti į jaunimo sporto gyvinimą ir masiškumą Vilniuje“, – sakė D. Kreivys.

Pasak jo, už Nacionalinio stadiono lėšas kiekviename Vilniaus mikrorajone galima įrengti po kokybišką, bet kokiu sezono ir paros metu naudojamą futbolo aikštę, atnaujinti esamas aikštes bei pastatyti bent keletą visuomenei atvirų baseinų. Taip pat, pasak jo, užtektų pinigų pastatyti 4 UEFA žvaigždutes atitinkantį, 10 tūkst. žiūrovų talpinantį miesto stadioną.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Valdas Benkunskas mano, kad tai nėra Nacionalinis stadionas, o tik kratinys kitų statinių.

„Tai nėra Nacionalinis stadionas. Pagal numatytą vietų skaičių, stadionas bus mažesnis už Vilniaus „Žalgirio“ stadioną, Kauno „Žalgirio“ areną ir net mažesnis už Kauno Dariaus ir Girėno stadioną. Ką jau kalbėti, kad projekto kaina yra neadekvačiai didelė. 80 mln. eurų tokiam stadionui yra gerokai per daug.

Visai neseniai Rumunijoje ir Lenkijoje panašūs stadionai buvo pastatyti už 20-40 milijonų eurų. Galų gale, ir stadiono vieta centrinėje miesto dalyje nėra tinkama. Transporto srautai šioje miesto zonoje yra labai dideli, o pastačius stadioną reiktų labai daug investuoti į eismo infrastruktūrą“, – teigė V. Benkunskas.

Vilniaus miesto taryba taip pat trečiadienį svarstys siūlymą kurti darbo grupę, tirsiančią klausimus, susijusius su nacionalinio stadiono statybos viešuoju konkursu.

Siūlymą Vilniaus miesto tarybai pateikė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija.

Jų pateiktame rašte teigiama, kad Tarybos sprendimu sudaryta darbo grupė tirtų projekto „Daugiafunkcis sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksas“ koncesijos suteikimo konkurso vykdymo aplinkybes.

„Kilo ne vienas klausimas dėl sąžiningos konkurencijos konkurse”, – teigė TS-LKD frakcijos seniūnas Vilniaus miesto savivaldybėje V. Benkunskas.

„Aukščiausiasis Teismas neseniai patvirtino, kad viena iš dviejų bendrovių iš konkurso buvo pašalinta neteisėtai. Norime detaliau pasiaiškinti, kaip ir kodėl buvo priimtas, kaip šiandien žinome, neteisėtas Vilniaus miesto vadovybės sprendimas konkurse palikti tik bendrovę „Axis Industries”, – sakė V. Benkunskas.

ELTA primena, kad, savivaldybei paskelbus viešąjį konkursą dėl nacionalinio stadiono statybų, pasiūlymus pateikė dvi bendrovės – „Axis Industries” ir „Vilniaus nacionalinis stadionas”.

Vilniaus mero sprendimu bei remiantis Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) bei Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) išvadomis, iš konkurso buvo pašalinta bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas”. Spalio 19 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas patenkino „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ieškinį ir įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybę priimti ieškovės preliminarų pasiūlymą nacionalinio stadiono statybų konkurse.

Lukas Blekaitis (ELTA)

4
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AldaskonaslllPetras Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Aldas
Skaitytojas
Aldas

Kreiviui siūlau išparduoti jo Moki veži ir lėšas atiduot sportui. Visuomenei bus žymiai daugiau naudos.

konas
Skaitytojas
konas

Tikrai pritariu šiai idėjai. Kas geriau: vienas nacionalinis stadionas, kuriame žais kelios futbolo komandos, ar daug mažų stadionų kiekviename rajone, kai 1km atstumu nuo namų bet kuris vaikas bet kurioje vilniaus vietoje turės galumybę sportuoti?

Man daug svarbiau, kad sportuoti galėtų miestiečiai, o ne elitinės komandos.

Petras
Skaitytojas
Petras

Nera ka pasakyti daugiau!! Truksta zodziu…cia specialiai kazkas daro ,kad butent Vilniuje nebutu stadijono.

lll
Skaitytojas
lll

Tiesiog artėja rinkimai-savivaldos,prezidento ir atsiranda klounų,kovojančių už socialinį teisingumą,o po to visi dingsta po rinkimų,kai runkeliai išrenka klounus tokius pačius…taip,kad nieko naujo…

Panašūs pranešimai

Prezidentūros aikštėje iškeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos (nuotraukų galerija)

BNS

J. Basanavičiaus progimnazijoje atidengta skulptūra tautos patriarchui

Evaldas Činga

Išrinktas 700-ojo Vilniaus gimtadienio logotipas

Evaldas Činga

Turto banke bus aptariami pasiūlymai dėl Vilniaus sporto rūmų nuomos

ELTA

Naujas tiltas per Nerį. Pažiūrėkite, ką pasiūlė architektai (vizualizacijos)

Evaldas Činga

Vyriausybė dėl dalyvavimo statant nacionalinį stadioną pasisakys kitą savaitę

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika