Naujienos

Savivaldybės ultimatumas: 11 000 nelegalių garažų turi nelikti per pusantro mėnesio

Savivaldybė primena, kad iki termino, kai nelegalių metalinių garažų savininkams teks atlaisvinti valstybinę žemę – rugsėjo 30 dienos – teliko pusantro mėnesio. Šis sprendimas sukels laikinų nepatogumų garažų savininkams, tačiau mieste atlaisvins net 51 ha teritorijos, kuri bus panaudota visų miestiečių poreikiams.

Iki dešimtmečių išsitęsęs sovietmečiu priimtas „laikinas sprendimas“, leidęs  3–5 metams pasistatyti metalinius garažus laisvoje valstybinėje žemėje, atšauktas siekiant dviejų tikslų – išgyvendinti miesto panoramas teršiančius statinius ir panaudoti nuo jų atlaisvintas teritorijas plėtoti trūkstamai infrastruktūrai – kurti viešosioms poilsio erdvėms, tiesti naujiems keliams automobiliams, pėstiesiems ir dviratininkams. Nuo vizualios ir fizinės taršos bus išlaisvinta maždaug 71 futbolo aikštei arba beveik trečdaliui Vingio parko prilygstanti teritorija – tiek žemės užima maždaug 11 000 metalinių garažų.  

„Dauguma valstybinę žemę užimančių metalinių garažų apskritai yra apleisti arba tapę ne automobilių, o nereikalingų daiktų laikymo vieta, aplink mėtosi šiukšlės, garažai trūnija ir kelia grėsmę žmonių sveikatai, aplinkai bei turtui“, – komentavo mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.

 
Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Išspręsti metalinių garažų problemą savininkai gali keliais būdais – persigabenti į nuosavą žemę, parduoti juos kitiems asmenims, kad šie transportuotų į jų turimas valdas, arba priduoti įmonėms, superkančioms metalo laužą. Pastaruoju atveju garažą galima nukelti patiems arba kreiptis į metalo supirktuvę, kuri galėtų jį demontuoti ir išvežti.  

„Svarbu atsižvelgti į savo galimybes ir turimus išteklius. Patys gabendami garažą į metalo laužo supirktuvę, už jį gausite daugiau. Tačiau, taupant laiką, galima kreiptis į įmones, kurios sutinka demontuoti ir išvežti garažą. Tik tokiu atveju jūsų gauta suma bus mažesnė“, – sakė V. Mitalas.

Įkainis už pristatytą metalinį garažą rinkoje svyruoja nuo 100 iki 180 eurų už 1 toną. Užsakius išvežimo ir demontavimo darbų paslaugas metalo supirktuvei, metalinių garažų kaina siekia apie 25–40 eurų. 

 
Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Metalo supirkėjai išgabenti apsiims tik tuščius garažus. Savininkams privalu atkreipti dėmesį, kad, tvarkant garažuose susikaupusias atliekas, jas būtina išrūšiuoti. Atskirai teks priduoti utilizavimui statybos, remonto ir griovimo atliekas, asbesto turinčios atliekas, baterijas ir akumuliatorius, automobilių remonto atliekas, rūgštis, šarmus, dažus, lakus, tirpiklius, užterštą gruntą, didelių gabaritų atliekas.

Savivaldybė parengė atmintinę su kontaktais įmonių, kurios gyventojams bus naudingiausios atsikratant garažuose susikaupusių nebereikalingų daiktų, ir darkart primena, kad uoliai rūpinsis nubausti tuos garažų savininkus, kurie nuspręs savo šiukšles palikti pakelėse ar miškuose. Nenusikėlus metalinių garažų iki rugsėjo 30-osios, jų savininkams gresia 300–560 eurų bauda, o po pakartotinio patikrinimo bauda gali siekti ir iki 1200 eurų.

„Garažų savininkams, kurie metalinius garažus išsikels iki rugsėjo 30 d., savivaldybė nemokamai padės sutvarkyti teritoriją, užlyginti duobes. Tie, kurie garažus iškelti vėluos, turės teritoriją sutvarkyti patys arba sulauks reikalavimo atlyginti teritorijos tvarkymo išlaidas, kai tai už juos padarys savivaldybės įmonė „Grinda“, – sakė V. Mitalas.

 

Daugiau informacijos – https://vilnius.lt/lt/garazai/

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
44 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Danas
Danas
8 mėnesius

Kuri Vilniaus Stambiagabariciu atliekų aikštelė priima asbesto turinčias atliekas?!

Lukas
Lukas
8 mėnesius

Šimašiau, kiek atkato gavai už šitą aferą?

Simas
Simas
8 mėnesius

Susidaro toks vaizdas, kad tuojau ir pastatus privalėsim nusikelti nuo valstyb. žem. kai koks valdžios draugelis užsinorės kaip konkretaus sklypo. Nes skverus ir žalias zonas jau užstatė net miegamuose rajonuose.

Gediminas
Gediminas
8 mėnesius

Eilinė afiora

kestutis
kestutis
8 mėnesius

o kai pinigus imti seniunijoms uz TOS zemes mokesti-tai legalu buvo…a?taigi,suprantama kad 70-80m.nieks nezinojo,tad ateis tas tata ozys ir parceliuos visa lietuva:( tokios savokos net nebuvo-sava zeme!ir zmones simta kart turtingiau gyveno uz sy labusu ulagina:((bet nieko,griuna bulbaschu rezimas,grius ir labusu sukurta vagiu imperija,neilgai teliko laukt…o savivaldybei pasiulyciau,jus tada pasiulikit alternatyva,vietoje tu garazu,prie daugiabuciu po stovejimo aikstele(kori)padarykit…dabar,nei praeit nei pravaziuot jau neimanoma kiemais nuo to vakarietisko 30m.senumo chlamo,nes ubagas labusas nevogdamas neiperka geresnio transporto…:((

hmmm
hmmm
8 mėnesius
Atsakinėti į  kestutis

seniai matyta vatinė šiukšlė 😀 kaip čia nesugebi net 30 metų senumo geldos įsigyt? nebegali “niekieno” agurkų tempt iš fabriko”?:) taip, žemė buvo “visų žemė”, nes jūs, šiukšlės, atėmėt ją kartu su namais iš realių žmonių, ištrėmėt juos ir ramiai gyvenot jų žemėj ir namuose .. bet ir vėl supainiojai puslapius, ieškok sodros nuorodos pašalpinėms atgyvenoms 🙂 ux, šlykštus tipas, tiesiog supykina nuo tokių išsigimėlių…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button