Vilniaus taryba priėmė rezoliuciją dėl galimo Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos ir to pasekmių vilniečiams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje ir karalystės piliečiams, gyvenantiems sostinėje. Jungtinės Karalystės Premjerė, Vyriausybė, Parlamentas ir piliečiai raginami surasti demokratišką būdą visiškai sustabdyti abiem pusėm kenksmingą išstojimo procesą. 

„Kadangi Brexit labai neprognozuojamas, milijonai žmonių šiuo metu baiminasi, kad praras teisę dirbti, tęsti savo verslą, ar praras teisę gyventi su šeima. Ši rezoliucija parodo vilniečiams ir pasauliui, kad Vilnius padės žmonėms kiek galėdamas. Tokio palaikymo labai reikia gyvenantiems tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Lietuvoje. Ši rezoliucija suteikia daugiau aiškumo ir leidžia žmonėms planuoti, o ne bijoti“, – pasakoja vienas iš priimtos rezoliucijos iniciatorių, Tarybos narys Markas Adamas Haroldas.

Savivaldybės administracijai rekomenduojama imtis aktyvių veiksmų, padedant vilniečiams, patiriantiems problemų dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos proceso, patariant emigrantams, svarstantiems apie grįžimą į Vilnių.

„Vilnius daug metų sklandžiai ir produktyviai dirba su Jungtine Karalyste tad ir toliau norime tęsti sėkmingą darbą su šia valstybe. Gerbiame tvirtus ir gilius šeimų ryšius, vaikų gerovę bei šeimos stabilumo svarbą bei norime, kad ir toliau vilniečiai neprarastų galimybės laisvai veikti Jungtinėje Karalystėje, o Jungtinės Karalystės piliečiai – Vilniuje. Vilnius yra atviras tarptautinis miestas, kviečiantis visus geros valios žmones atvykti, gyventi, dirbti ir kurti su mumis Vilniuje. Tą ir siekiame parodyti šia rezoliucija“, – kalbėjo sostinės Tarybos narys Vincas Jurgutis.

Remiantis rezoliucija, Migracijos departamento, Vyriausybės, Seimo bei Europos Parlamento prašoma užtikrinti, kad Jungtinės Karalystės piliečiai neprarastų galimybės dirbti ir gyventi kartu su savo šeimomis Vilniuje, ir kad Lietuvos piliečiai taip pat nepraras galimybių Jungtinėje Karalystėje. 

Italijos valdžia praėjusių metų pabaigoje tapo pirmąja Europos Sąjungos šalimi, tvirtai išreiškusia poziciją dėl Brexit keliamų nesklandumų. Šalies valdžia tvirtina, kad įvykus JK išstojimui iš ES, Italijoje dirbantys britai ir toliau turės galimybę laisvai gyventi ir dirbti šalyje. Nuosaikaus Brexito poziciją palaiko ir dabartinis Londono meras Sadiqas Khanas, pareiškęs, kad visi Londone gyvenantys asmenys be išimčių yra londoniečiai bei reikalavęs, kad galutiniai pasibaigus Brexit procedūroms, niekas neprarastų teisės gyventi ir toliau dirbti Londone – ši žinia yra aktuali ir Didžiosios Britanijos sostinėje gyvenančiai didelei lietuvių emigrantų bendruomenei.

Pasak Tarybos nario M. A. Haroldo, šia rezoliucija taip pat dėkojama Londono merui už jo svetingumą, be to, tai ir kvietimas Lietuvos valdžiai sekti Italijos pavyzdžiu, kviečiant britus persigalvoti dėl išstojimo iš ES. 

Vilniaus miesto savivaldybės gyventojams atstovaujanti Taryba su nerimu stebi chaotišką Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybų procesą. Derybų rezultatai tiesiogiai paveiks tūkstančių vilniečių gyvenimus: laikinai dirbančių Jungtinėje Karalystėje, turinčių verslo ryšius su Jungtine Karalyste, turinčių šeimos narių ar sukūrusių šeimas su Jungtinės Karalystės piliečiais, vilniečių, turinčių Jungtinės Karalystės pilietybę bei emigrantų, kurie galvoja apie grįžimą į Vilnių. Rezoliucija užtikrins kuo paprastesnę šių grupių integraciją Jungtinės karalystės išstojimo iš ES proceso metu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist