Vilniaus miesto savivaldybės surengtame susitikime su kavinių, barų ir restoranų atstovais sostinės mero patarėjas Karolis Žukauskas teigė, kad siekiant padėti šiuo metu uždarytam maitinimo sektoriui sklandžiai pradėti veikti sušvelnėjus karantinui bus siūloma nuomos kompensacijos bei nuomos termino pratęsimas, miesto tarybai bus siūloma atsisakyti terasų mokesčio rinkliavos.

„2020 m. pavasario karantinas buvo lengvas pasivaikščiojimas palyginus su tuo, kas yra dabar. Pirmasis karantinas truko 2,5 mėnesio, antrasis – jau beveik pusę metų. Dėl to tiek mūsų, miesto, tiek jūsų, restoranų, barų ir kavinių, finansinė situacija yra tikrai blogesnė nei pernai. Ir atitinkamai mūsų parama ir paramos veiksmai yra labiau riboti nei pernai. Realybė tokia, kad galime padėti, bet negalime išspręsti visų problemų, kurias sukėlė karantinas ir visiškas ar dalinis veiklos sustabdymas“, – į maitinimo įstaigų atstovus kreipėsi K. Žukauskas.

Anot Vilniaus miesto mero patarėjo, tarp planų, kuriuos Vilniaus miesto savivaldybė trečiadienį ketina siūlyti svarstyti miesto tarybai, – siūlymas atsisakyti terasų mokesčio.

„Pagal naują tvarką ne toks jau ir didelis terasų mokestis kai kuriems verslams būtų paaugęs 2,5 karto. Ta sistema iš esmės yra gera, (…) bet suprasdama, kad net ir toks nedidelis mokestis yra kažkam labai skausmingas, rytoj taryba svarstys šio mokesčio panaikinimą. Tikėtina, kad taryba šitai patvirtins“, – sakė jis.

K. Žukausko teigimu, Vilniaus miesto savivaldybė taip pat ketina iš dalies kompensuoti nuomos kaštus.

„Įvertinome, kiek galime skirti tiems, kurie nuomojasi patalpas iš Vilniaus miesto savivaldybės. (…) Noriu priminti, kad Vilniaus miesto taryba pritarė 3 mln. eurų išlaidoms kompensuoti dėl COVID-19 nuostolių. Į tai įeina ne tik kavinės ir restoranai, bet ir kiti sektoriai. Dėl to paskaičiavome, kad realiausia, jog nuo šių metų sausio 1 d. iki liepos 1 d., nepaisant to kiek truks karantinas, (…) būtų kompensuojama 75 proc. nuomos mokesčio“, – akcentavo jis.

K. Žukauskas taip pat pridūrė, kad ketinama pratęsti nuomos sutartis verslams, kurie patalpas nuomojasi iš Vilniaus miesto savivaldybės.

Be to, Vilniaus miesto savivaldybės atstovas teigė, kad bus siekiama ieškoti ir skirti daugiau lauko erdvių maitinimo įstaigų atsidarymui, ieškoti papildomų vietų mieste.

„Akivaizdu, kad atidarymas šiemet bus toks pat kaip ir pernai: tikėtina, kad pirmiausia atsidarys lauko erdvės. Tad laisvė statant staliukus šiemet, kaip ir pernai, išliks. Visgi šiemet ta laisvė egzistuos su tam tikromis taisyklėms. Turime atsižvelgti ir į pėsčiųjų interesus, ir pėstiesiems ketinama palikti šiek tiek daugiau vietos praeiti“, – pridūrė K. Žukauskas.

Anot jo, kaip ir pernai ketinama leisti uždaryti atitinkamas smulkesnes senamiesčio gatveles, į kurias persikeltų lauko kavinės, o maisto vagonėliams bus suteikta pernykštė laisvė ir tvarka.

Tuo tarpu Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pridūrė, kad Vilniaus miesto savivaldybė „gali nemažai, bet ne viską.“

„Suprantame situacijos rimtumą, kad situacija po praeitos metų vasaros, kuri buvo daug žadanti, pasikeitė, (…) atsirado ir nuovargis, ir nekaip atrodančių finansinių problemų. Suprantu, kad tuos planus, kaip atrodys 2021 metai, kuriuos mes sudarinėjome praėjusių metų rugsėjį ir dėl kurių tuo metu džiaugiausi, kad taip anksti derinamės, reikės didžiąja dalimi keisti, nes ir situacija pasikeitė“, – sakė jis.

Monika Grigutytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist