Savivaldybė antradienį pristatys Stokholmo arbitraže nagrinėjamo ginčo su Prancūzijos koncernu „Veolia“ dėl investicijų į miesto šilumos ūkį eigą.

Pasak savivaldybės valdomų Vilniaus šilumos tinklų (VŠT), bus pranešta arbitražo posėdžio data bei pagrindiniai miesto reikalavimai.

„Pakomentuosime pagrindinių mūsų reikalavimų esmę. Aptarsime bylos finansavimo modelį, kuris yra taikomas bene pirmą kartą Lietuvoje, turint galvoje tarptautinius teismų procesus. Svarbiausia žinia – arbitražo posėdžio data. Be to, atversime ir pristatysime specialiai parengtą mūsų interneto svetainės polapį, skirtą visuomenės informavimui apie Stokholmo arbitražą“, – BNS pranešė bendrovė. 

BNS žiniomis, pirmasis Stokholmo arbitražo posėdis turėtų įvykti rugpjūtį.

Vilniaus tarybos opozicija sausį sukritikavo miesto valdžios sprendimą bylinėjimąsi su „Veolia“ finansuoti rizikos kapitalo fondo „Profile Investment“ lėšomis. Pasak savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko, tarybos opozicijos nario Vydūno Sadausko, dėl šio susitarimo suinteresuotos šalys gali gauti iki 30 mln. eurų mokesčių mokėtojų pinigų.

Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis opozicijos kaltinimus atmeta. Jo teigimu, Antikorupcijos komisija atskleidė konfidencialią sutarties su „Profile Investment“ informaciją, o patį susitarimą su fondu vadina didele sėkme.

„Profile Investment“ finansuos iki 5 mln. eurų bylinėjimosi išlaidų, jo sėkmės mokestis priklausys nuo prisiteistos sumos, o nesėkmės atveju fondas negautų jokios sumos.

„Profile Investment“ steigėjai yra buvęs teisinių paslaugų finansavimo bendrovės „Vannin Capital“ vykdomasis direktorius ir generalinis ginčų patarėjas Iain McKenny (Janas Makenis) bei buvęs „La Francaise International Claims Collection“ vadovas Alainas Grecas (Alenas Grekas). Fondas yra registruotas Liuksemburge, jo valdymo įmonė – Paryžiuje. 

Savivaldybė ir VŠT dėl 2002–2017 metų „Veolia“ investicijų į miesto šilumos ūkį siekia prisiteisti per 400 mln. eurų. „Veolia“ teigia, kad žalą dėl neteisėtų valdžios veiksmų patyrė ji ir savo ruožtu reikalauja atlyginti 22 mln. eurų.

„Veolia“ ir jo valdoma „Vilniaus energija“ieškinį savivaldybei ir VŠT pateikė 2017 metais. 2018 metais Vilniaus savivaldybė ir VŠT Stokholmo arbitražui pateikė priešieškinį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist