Neabejotinai, santaupos – vienas svarbiausių finansinių aspektų, nuo kurio priklauso kiekvieno žmogaus finansinis stabilumas.

Net jeigu jūs šiuo metu turite gerą darbą, būna visko, o netikėtai praradus vienintelį pajamų šaltinį, būtent santaupos gali tapti tuo gelbėtoju, kuris jums suteiks galimybę išspręsti netikėtas ir nemalonias finansines situacijas neatsisakant aukštos gyvenimo kokybės.

Tiesa, realybė gali liūdinti – nemaža dalis lietuvių gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo ir net neturi jokių santaupų. Vis dėlto, ekspertų nuomone, tai pakeisti yra įmanoma.

Jaunimas vengia taupyti

Kalbinami platformos financer.com Lietuva atstovai sako, jog nemaža dalis šiuolaikinio jaunimo nuvertina santaupų svarbą – anot jų, nemaža dalis 20 – 25m. žmonių verčiau leidžia sau paišlaidauti bei gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo bei apie ilgalaikes santaupas nemąsto.

Ekspertų teigimu, taip gali būti dėl kelių priežasčių – visų pirma, jauni žmonės dar negalvoja apie nuosavą būstą bei būtinybę sukaupti pradinį įnašą, kaip ir kitas dideles išlaidas, kurioms reikalingos didesnės santaupos.

Kita vertus, analitikai taip pat pažymi, jog nemaža dalis jaunimo paprasčiausiai dar nėra pakankamai finansiškai įsitvirtinę, jog galėtų taupyti efektyviai – anot jų, gaunant vos 500 – 600 eurų į rankas bei gyvenant didmiestyje, kaupti santaupas gali būti itin sudėtinga.

Vis dėlto, kalbinamų platformos atstovų teigimu, pats pagrindinis daugumos Lietuvos žmonių barjeras, trukdantis sukaupti santaupų, yra ne kas kita, kaip prasti asmeninių finansų valdymo įpročiai, kuriuos specialistai ragina keisti kuo greičiau.

Kaip pradėti taupyti?

Kalbinami platformos atstovai sako, jog norint pradėti kaupti santaupas, yra itin svarbu suvaldyti savo asmeninius finansus bei sau diegti naudingus finansinius įpročius.

Ekspertai pateikia keletą patarimų, kurie jums padės stebėti savo išlaidas bei pradėti taupyti jau dabar.

1. Susidarykite biudžetą

Pirmas patarimas – biudžeto sudarymas. Analitikai tikina, jog žinodami, kokią dalį savo lėšų galite leisti vienoms ar kitoms prekėms, galėsite valdyti išlaidas bei užtikrinsite, jog jūsų finansiniai sprendimai yra adekvatūs jūsų galimybėms.

Biudžeto sudarymas nėra komplikuota užduotis. Pašnekovai pataria mėnesį sekti savo išlaidas, o po to jas suskirstyti pagal svarbą bei dydį. Taip greitai atrasite, kokių išlaidų galite atsisakyti bei taip sutaupyti svarbesniems produktams ar paslaugoms.

Keletas svarbių išlaidų pavyzdžių – finansiniai įsipareigojimai (nuoma, paskolos, mokesčiai), svarbiausios paslaugos (telefono ryšys, internetas, draudimas ir pan.), būtinieji maisto produktai, išlaidos transportui, bei santaupoms skirtos lėšos.

2. Venkite skubotų sprendimų

Skuboti sprendimai dažniausiai yra patys brangiausi. Nesvarbu, koks finansinis sprendimas tai bebūtų, yra itin svarbu, jog duotumėte sau laiko viską ramiai apgalvoti, ypač – jeigu nesate tikri dėl daromo sprendimo.

Finansų analitikai sako, jog papildomas laikas žmogui suteikia galimybę ne tik įvertinti galimus kitus, žymiai pigesnius iškilusios dilemos sprendimo būdus, bet ir pasverti, ar šioje situacijoje išvis verta leisti savo lėšas.

3. Taupykite maistui

Galiausiai, taip pat vertėtų nepamiršti ir vieno didžiauisų visų mūsų patiriamų išlaidų – maisto.

Finansų platformos Financer.com Lietuva atstovai sako, jog maistas neretai tampa tuo aspektu, ties kuriuo galima nemažai sutaupyti, jeigu elgsitės protingai – atsisakydami įvairių pusfabrikačių, užkandžių, gaiviųjų bei alkoholinių gėrimų, bei vietoj jų gamindamiesi sveikesnį maistą namuose, jūs galite sutaupyti net ir ne vieną šimtą eurų per mėnesį.

Anot ekspertų, tai ypač aktualu tiems, kurių šeimos ūkis didesnis. Tėvai, vaikams bei patiems sau priepiečius įsidėję iš namų, gali sutaupyti virš 10 eurų per dieną – taip sutaupydami vieną apsilankymą kavinėje ar valgykloje visiems šeimos nariams.

Žinoma, būnant namuose taip pat yra kur sutaupyti – pirkdami mažiau užtepėlių, pusfabrikačių, desertų bei kitų nemaistingų produktų, bei juos pakeitę šviežiais patiekalais, jūs ne tik sutaupysite nemažai lėšų bei galėsite jas atsidėti santaupoms, bet ir gerinsite savo bei savo atžalų mitybą ir savijautą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist