Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas tvirtina, kad Naktinio Vilniaus avilio projektas, šiuo metu išgyvenantis transformacijos laikotarpį, buvo konstruojamas neteisingai žvelgiant iš ekonominės pusės. Tačiau, pasak jo, vieta turi savo funkciją ir idėją, ir ji bus tęsiama.

„Vilniuje turime Naktinio avilio projektą, kuris dabar išgyvena tam tikrą transformacijos laikotarpį, kuris buvo išmontuotas įveiklinimo konkurso būdu ir matyt pats pamatas, kaip buvo konstruojamas avilys buvo šiek tiek iš ekonominės pusės klaidingai padarytas, kai iš komercinės veiklos reikėjo finansuoti visą socialinį projektą. Čia matyt yra dvi pusės, kad mes naktinį avilį kaip idėją turime prigijusią ir ten ir veiklos, ir NVO sektoriaus organizacijos rado savo vietą, darė prasmingus dalykus, bet ekonominis išsilaikymo faktorius ypač per kovidą ir per visą ekonominę krizę privertė visą reikalą sustoti“, – penktadienį diskusijos „Vilnius visą parą: kaip skatinti naktinę ekonomiką?“ metu teigė V. Benkunskas.

„Tokia vieta su savo funkcija ir idėja, kuri jau išbandyta ir praktikoje ir apie kurią yra pavyzdžių kitose Europos sostinėse yra teisinga ir bus tęsiama“, – pridūrė jis.

Kandidatas į Vilniaus merus pažymėjo, kad Naktinis avilys ir jo panaudojimas turi būti būsimo Vilniaus naktinio biuro viena iš svarbiausių užduočių. Jis taip pat paneigė gandus, kad savivaldybė ruošiasi privatizuoti pastatą.

„Dabar mes turime padėtį, kad po poros metų veikimo bankrutavo operatorius, užsidarė ir kilo didelė panika mieste. Tie NVO sektoriaus segmentai, kurie dirbo su narkotikų, alkoholio vartojimo prevencija, patyčių prevencija, jie glaudėsi naktiniame avilyje, darydavo savo renginius, organizuodavo mokymus įvairiems sektoriams ir iš tikrųjų dabar tenka atsakyti į klausimą, koks bus šių patalpų likimas”, – sakė konservatorius.

„Pagrindinį mitą ar gandą, kuris mieste sklando, kad savivaldybė ruošiasi privatizuoti šį pastatą, Vilniaus gatvėje buvusį Žinijos draugijos pastatą galiu paneigti. Turime ir šiandien politinį sutarimą, kad iš esmės savo funkciją ir funkcionalumą šis pastatas turėtų tęsti”, – pridėjo jis.

ELTA primena, kad nuo 2020 m. veiklą pradėjo unikali kūrybiškumo erdvė – Naktinis Vilniaus avilys. Vilniaus gatvėje duris atvėrusi erdvė siekia keisti naktinio sostinės gyvenimo veidą ir tapti unikalia prevencine priemone narkotikų, tabako bei alkoholio vartojimui.

Sukurti tokio tipo erdvę dar 2019 metų pradžioje buvo nuspręsta Vilniaus miesto savivaldybėje, kuriai ir priklauso šios patalpos. Ši idėja Vilniaus savivaldybėje gimė siekiant kurti atsakingą, inovatyvų ir saugumu besirūpinantį miestą, kuriame naktinėtojai bet kuriuo paros metu galėtų surasti ne vien pramogų, bet ir gauti reikalingą medicininę, emocinę ir psichologinę pagalbą.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.