Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ penktadienį Vilniuje patvirtino 42 kandidatus į šiemet vyksiančių Lietuvos savivaldybių merų rinkimus. Tarp jų – mokytojai, verslininkai, įstaigų vadovai, ūkininkai, vietos bendruomenių lyderiai ir įkūrėjai bei dabartiniai merai – Neringos meras Darius Jasaitis, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, taip pat Seimo nariai Lukas Savickas ir Kęstutis Mažeika, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Pasak Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko Sauliaus Skvernelio, partija yra jauniausia Lietuvoje, bet 2023 metų tiesioginiuose merų ir savivaldybių tarybų atstovų rinkimuose dalyvaus su itin stipriu kandidatų sąrašu, ateinančiu kelti savivaldos valdymo kartelę ir užduoti naujus politikos standartus.

„Per mažiau nei metus tapome partija, kurios narių skaičius nuolatos augo. Idėja, sutelkusi mus visus, įtraukia ir vietos lyderius, tad nė kiek neabejoju,  kad visuomenė tinkamai tai įvertins, o mūsų kolegos padarys viską, kad pateisintų jos lūkesčius, tiek rinkimų kampanijos metu, tiek vėliau, dirbant miestų tarybose ar juos valdant. Ateiname tam, kad keistume stagnaciją, aroganciją, nesiskaitymą su gyventojais į darbą iš vien su jais, kartu kuriant naujus miestų valdymo standartus ir formuojant naujos kartos municipalinę politiką“, – pranešime teigia S. Skvernelis.

Demokratų keliamus kandidatus į rinkimus patvirtino partijos valdyba balsų dauguma. Didžiųjų Lietuvos miestų merų rinkimuose dalyvaus šie partijos atstovai: Vilniaus miesto rinkimuose – partijos pirmininko pavaduotojas, Seimo narys Lukas Savickas, Kauno miesto – šio skyriaus pirmininkas Gintautas Labanauskas, Klaipėdos miesto – šio skyriaus pirmininkas, buvęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Anot S. Skvernelio, demokratai, priešingai nei daugelis kitų partijų, koncentruosis į kokybinius savivaldos pokyčių planus ir konkrečius darbus bei asmeninį jų pristatymą bei diskusijas su rinkėjais.

„Nuo pat pradžių nebuvome tie, kurie tų pačių gyventojų lėšas, gaunamas iš biudžeto į savo partijų kasas, nukreipia skambių frazių kūrimui ar jų kartojimu, bet vengia gyvos diskusijos dėl turinio stokos. Mes eisime kitu keliu ir darysime viską, kad būtume ne tik išgirsti, bet ir atneštume teigiamą pokytį į savivaldos valdymą, visoje Lietuvoje“, – sako jis.

Kandidato į Vilniaus merus Luko Savicko teigimu, Vilniuje jis sieks gerokai kokybiškesnio dialogo su gyventojais, naujo projektų įgyvendinimo standartų ir naujos komandos, kuri realiai kasdien kurs Vilniaus ateitį, o ne įrašus socialiniuose tinkluose.

„Man pabodo eilę metų stebėti, kaip gražios idėjos vis žlunga viena po kitos dėl prasto jų įgyvendinimo ar pigių viešųjų ryšių, o pats Vilnius pamažu virsta nebaigtų projektų sostine. Gimiau ir augau Vilniuje, po mokslų užsienyje grįžau atgal į gimtąjį miestą, čia pradėjau savo kaip politiko kelią, sukūriau šeimą, auginu vaikus ir žinau, kad Vilnius vertas daugiau nei per rinkimus dalijami skambūs pažadai ar miestiečių lėšomis apmokami pigūs viešieji ryšiai. Vilniečiai tikrai yra verti gerokai daugiau nei būti maitinami senais, taip niekada ir neįgyvendinamais pažadais, tad einu į rinkimus klausdamas: „dar to paties? Ar, vis dėlto, naujo?“, – pabrėžia L. Savickas.

Marijampolės mero rinkimuose partijai atstovaus Seimo narys, buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. 

Kaip minėta, tarp kandidatų yra ir šiuo metu mero pareigas einantys partijos nariai. Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotoja, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė nurodo, kad pastaruoju metu regionai patiria įvairius neplanuotus iššūkius, kurie dažnai kyla ir dėl nacionalinės politikos sprendimų.  

„Džiaugiuosi matydama, kad per pastaruosius metus Lazdijų rajonas stiprėjo, tapo pavyzdžiu ne vienam kitam rajonui. Prie to labai prisidėjo ir visi jo gyventojai – jaunimas, šeimos, senjorai, verslininkai, visuomeninkai ir kiti. Mums rūpi gimtojo krašto ateitis, kokybiška čia gyvenančių žmonių gerovė. Žinau, su kokiais rūpesčiais tenka susidurti savivaldybei, kokie yra gyventojų lūkesčiai. Esame stipri Lazdijų krašto bendruomenė ir kartu galime toliau dirbti, kad rajonas klestėtų, nepaisant su kokiais iššūkiais mums tenka susidurti“, – sako A. Miškinienė.

Pasak Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojo, Neringos mero Dariaus Jasaičio, jis dėkoja už suteiktą pasitikėjimą ir sieks toliau tęsti šio krašto tradicijas, žmonių gyvenimo būdo ir poilsiavimo kultūrą.

„Suprasdamas Kuršių nerijos ir Neringos išskirtinumą bei vietos žmonių poreikius, noriu ir toliau dirbti Neringos labui tam, kad būtų išlaikytas balansas tarp gamtos saugojimo ir infrastruktūros vystymo, taip pat tam, kad bendruomenės rankose išliktų šio krašto kultūros paveldas, o vietos gyventojai džiaugtųsi visaverčiu ir kokybišku socialiniu gyvenimu bei ekonomine gerove“, – teigia D. Jasaitis.

Į Šiaulių miesto savivaldybės merus kandidatuos Asta Lesauskienė, Vilniaus rajono savivaldybės – Žydrūnas Plytnikas, Kauno rajono savivaldybės – Erika Bartusevičienė, Klaipėdos rajono savivaldybės – Edmundas Zbarauskas, Šiaulių rajono savivaldybės – Ada Grakauskienė, Panevėžio rajono savivaldybės – Petras Nevulis.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyriai jau veikia 49 šalies savivaldybėse. Partiją sudaro daugiau kaip 3 tūkst. žmonių.

Demokratai Seime turi antrą didžiausią opozicinę frakciją, kurią sudaro 16 parlamentarų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist