60 tūkst. eurų Vilniaus miesto mero rinkimų kampanijai skyręs ir tik 0,75 proc. balsų surinkęs Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko pavaduotojas Remigijus Lapinskas sako, kad tokį rezultatą galėjo nulemti vilniečių nuomonės apie jo asmenybę.

„Ir kaip sakant maniau, kad mano tam tikros savybės patrauks veikėją. Bet kaip matome, patraukė nepakankamai. Taip šiek tiek daugiau balsų uždirbome, bet ne tiek daug, kad tai būtų vertinama, kaip patenkinamas rezultatas“, – sakė jis.

„Galbūt ir mano asmuo nebuvo pats geriausias ir priimtiniausias vilniečiams. Čia reikia savikritiškai žiūrėti“, – paminėjo jis.

R. Lapinskas sekmadienį vykusiuose rinkimuose gavo 1661 balsą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, kandidatas 30 tūkst. eurų savo kampanijai skyrė pats, 27 tūkst. eurų gavo iš savo Lietuvos žaliųjų partijos, o likusius 3,1 tūkst. eurų skyrė trys fiziniai asmenys.

R. Lapinskas dar pridūrė, kad Lietuvos mastu, sekmadienį vykusių savivaldos ir merų rinkimų metu, žaliųjų partija pasirodė gerai.

Pasak jo, partija pasiekė dvigubai geresnius rezultatus nei 2019 metų rinkimuose ir Mažeikiuose jų kandidatas į merus – Linas Memys surinko 16,95 proc. balsų ir pateko į antrąjį balsavimo turą.

Visgi, paties politiko, kandidatuojant į Vilniaus miesto merus, surinktas balsų kiekis yra nepatenkinamas.

„Visada kai eini į mūšį tikiesi, kad bus geriausias rezultatas. Bet kokiu atveju sakysime, kad mums, kaip partijai, rezultatai yra gerokai geresni, sakyčiau dvigubai ar daugiau, nei 2019 metų rinkimai. Mes padidinome skaičių mandatų Lietuvoje, kai kur netgi mūsų partijos kandidatas į antrą turą išėjo, kaip pavyzdžiui Mažeikiuose ir taip toliau“, – pirmadienį Eltai komentavo R. Lapinskas.

„Šiaip kaip partijai, mes laikome, kad rinkimų rezultatai yra patenkinami“, – pridūrė jis.

Žaliųjų partijos atstovo teigimu, priežastis, kodėl Vilniuje žaliųjų partija surinko vos 1,75 proc., buvo galimai netinkamai pateikiama partijos informacija ir geriau parengtos konkurentų reklaminės kompanijos.

„Vilniuje mes irgi padidinome gautų balsų skaičių. Galbūt ne dvigubai, bet netoli to. Aišku, gerokai jų neišteko tam, kad peržengtume tą keturių procentų barjerą. Tai yra kaip yra, darysime išvadas, kodėl taip atsitiko. Ar dėl to, kad konkurentų reklaminės kompanijos buvo geresnės, ar mūsų komunikacinės linijos ir jų pateikiamos žinutės buvo ne tos“, – teigė jis.

ELTA primena, kad kovo 5 d. Lietuvoje vyko pirmasis savivaldybių merų ir tarybų rinkimų turas.

Savivaldos rinkimuose sėkmė labiausiai šypsojosi Lietuvos socialdemokratų partijai – partija jau laimėjo mero postus 10 savivaldybių. Liberalų sąjūdis užsitikrino keturias merų pozicijas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo mero postus poroje savivaldybių.

Iš 60 savivaldybių, 26-iose antrojo turo nebereikės – ten merai išrinkti pirmajame ture.

Žygimantas Šilobritas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.