Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Vilniaus m. skyriaus visuotiniame narių susirinkime kandidatu į Vilniaus miesto mero poziciją patvirtintas Seimo narys ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas Lukas Savickas.

„Tikiu, kad Vilnius turi daug potencialo, o jį teisingai tvarkant galima pasiekti, kad miestas taptų patogus, efektyvus ir patrauklus ne tik jo gyventojams, bet ir potencialiems investuotojams“, – susirinkime kalbėjo L. Savickas.

Demokratų sąjungos kandidato į miesto merus politinis kelias prasidėjo 2019 m. tapus Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos nariu. Kaip sako pats politikas, jam teko rūpintis, kad miestas taptų sėkmingu ir moderniu, tokiu, kuriame neliktų nei vieno pamiršto žmogaus, ar tai būtų verslininkas, sodininkas, sportininkas ar kultūros, meno darbuotojas.

Pristatydamas savo prioritetus ir programines gaires L. Savickas akcentavo, kad Vilniui ypač svarbu, jog miesto valdymas būtų ne tik pažangus, bet ir ūkiškas. Seimo narys pabrėžė, kad didieji miesto projektai turi būti ne tik skambiai pradedami, bet ir laiku užbaigiami bei naudingi miestiečiams.

„Nesvarbu, ar kalbėtume apie Lazdynų baseiną, kurio įgyvendinimas jau vėluoja tris metus, ar dar 2017 m. suplanuotą, tačiau taip ir nepastatytą biokuro jėgainę. Ūkiškas ir pažangus požiūris į miesto valdymą leistų pagaliau sumažinti šildymo kainas, užbaigti strateginius projektus, įnešti daugiau aiškumo ir stabilumo į vilniečių gyvenimą“, – pabrėžė Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas.

Savo kalboje L. Savickas akcentavo ir švietimo svarbą – tiek būtinus ikimokyklinio ugdymo įstaigų infrastruktūros pokyčius, tiek mokymo kokybės klausimus. Politiko nuomone, vis dar trūkstant vietų ikimokyklinio ugdymo įstaigose, svarbu steigti naujus darželius, nes 100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje yra mažai naudos duodanti priemonė. Šiai priemonei jau skirta net 56 milijonai eurų, tačiau problema nesprendžiama iš esmės, o tik vilkinama.

Visiškas užimtumas ir orus atlygis – dar vienas L. Savicko įvardijamų prioritetų.Svarbu ne tik įsiliejimas į darbo rinką, bet ir tai, kad žmogaus kvalifikacija garantuotų atitinkamą atlygį. Nesvarbu, ar tai būtų Vilniaus viešojo transporto vairuotojai, ar IT specialistai, viešojo ar privataus sektoriaus darbuotojai – svarbu modernizuoti darbo vietas, gerinti darbo aplinką ir sukurti skaidrią apmokėjimo sistemą.

„Pasaulyje itin gerai vertinami lazeriai, laboratorijose auginami dirbtiniai organai – visa tai jau dabar yra Vilniaus dalis. Kurdami palankią aplinką, ruošdami aukštos kvalifikacijos specialistus ir modernią mokslinę bazę galime dar labiau padidinti Vilniaus, kaip išmanaus miesto lyderiaujančias pozicijas. Šie žingsniai ne tik padės kurti didelės pridėtinės vertės verslus, bet ir leis papildyti Vilniaus biudžetą bei užtikrins atlyginimų lygio kilimą. Vilnius turi būti visos šalies ekonomikos garvežiu”, – teigė inovatyvią, skaitmeninę bei žalią ekonomiką šių dienų būtinybe laikantis L. Savickas.

Žali ir tvarūs mikrorajonai, atgaivintos visuomeninės erdvės, „vaikštomo“ miesto principai bei visiems prieinamos kokybiškos socialinės bei sveikatos priežiūros paslaugos taip pat įvardyti kaip vieni prioritetinių klausimų sostinei.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Vilniaus miesto skyriaus iškeltas kandidatas į Vilniaus miesto merus L. Savickas studijas yra baigęs Mastrichto universitete (Nyderlandų Karalystė), Jorko universitete (Jungtinė Karalystė), dirbo bei ėjo vadovaujančias pareigas asociacijose „Investuotojų forumas“, VŠĮ „Investuok Lietuvoje“, JPP „Kurk Lietuvai“, vėliau L. Savickas tapo Vyriausybės kanclerio pirmuoju pavaduotoju, šiuo metu yra 2020-2024 m. kadencijos Seimo narys, taip pat Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas ir šios partijos Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

42 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist