Lietuvos žaliųjų partijos į sostinės merus iškeltas kandidatas Remigijus Lapinskas piktinasi sprendimu vietoj dujų sostinėje deginti gerokai pigesnį, bet taršesnį mazutą. R. Lapinskas tvirtina, kad tai – dar prieš ketverius metus neatliktų darbų pasekmė.

„Visų pirma, aš nebūčiau leidęs įvykti tokiai situacijai, kai absoliučiai tinkamas, teisingas technologinis sprendimas – Vilniaus regeneracinės jėgainės biokuro katilas – vėluoja jau ketvirtus metus“, – trečiadienį Eltos surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo R. Lapinskas.

Vis tik, nuogąstauja jis, sprendimas jau yra priimtas, todėl belieka sostinės gyventojus tik įspėti dėl didesnės taršos.

„Suprantame, kad sprendimas jau priimtas, todėl mes galime tik įspėti vilniečius, kad taip, tarša bus didesnė. Kietųjų dalelių iš mazuto bus daugiau. Melsimės visi, kad vėjas vyrautų nuo miesto, ne į miesto pusę. Iš kitos pusės, pačiame mieste yra labai daug netvarkos su transportu, gatvių priežiūra, kur tas pačias kietąsias daleles sukelia ir sudaro sąlygas gadinti sveikatą. Tai sprendimas priimtas, jį kritikuoti yra sunku, bet, be abejo, vis tiek kritikuojame, nes mazuto sprendimas tikrai nėra pats geriausias“, – nurodė kandidatas į sostinės merus.

Jam antrino ir Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė. Politikė paragino valdžios institucijas pripažinti padarytas klaidas, o ne pozicionuoti save kaip gyventojų gelbėtojus.

„Dabartinė Vilniaus miesto vadovybė pristato šį sprendimą kaip sveikintiną ir pozicionuoja save kaip gyventojų gelbėtojus iš dabartinės padėties, nors ką jie turėtų daryti, tai barstyti galvą pelenais ir pripažinti, kad dėl jų klaidos susiformavo tokia padėtis“, – kalbėjo E. Budraitė.

ELTA primena, kad nuo šeštadienio, spalio 22 d., į Vilnių transportuojamas Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) įsigytas mažasieris mazutas. VŠT pradės naudoti mažasierį mazutą tuomet, kai oro temperatūra lauke pareikalaus papildomų pajėgumų – kai visi šilumos punktai ims pilnai veikti. Mažasierio mazuto poreikis priklausys ir nuo to, kaip veiks nepriklausomi šilumos gamintojai, tiekiantys iš biokuro pagamintą šilumos energiją.

Rugilė Augustaitytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

27 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist