Partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas į Vilniaus merus Artūras Zuokas mano, kad dėl sostinės vadovo posto antrajame rinkimų ture jam teks varžytis su konservatorių kandidatu, dabartiniu vicemeru Valdu Benkunsku, „laisviečiu“, Seimo nariu Tomu Vytautu Raskevičiumi arba Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos lyderiu Waldemar Tomaszewski.

„Rinkimų kampanija šiek tiek koreguoja favoritus. Bet aš manau, kad trys kandidatai turi galimybes patekti į antrąjį turą“, – antradienį Vilniaus savivaldybėje susirinkusiems žurnalistams teigė A. Zuokas.

„Manau, kad turi galimybę patekti Benkunskas, Raskevičius ir Tomaszewski“, – patikslino jis.

Klausiamas, su kokia politine jėga neformuotų koalicijos, A. Zuokas teigė, kad tokie svarstymai yra dar ankstyvi. Pasak jo, viskas priklausys nuo to, kaip atrodys savivaldybės tarybos mandatų pasiskirstymas.

„Tai, kad keičiasi miesto mero statusas, tai tą koaliciją tikrai bus galima suformuoti, kad ji būtų darbinga, svarbiausia, sprendimus priimtų greitai ir efektyviai. Na, ir svarbiausia, kad sutaptų tie pažadai, kuriuos mes šiandien teikiame“, – aiškino jis.

„Jeigu mes susivienysime aplink Vilnių, manau, kad visi sprendimai yra galimi ir įmanomi. Svarbiausia, kad nebūtų ginčų ir trukdymų, kurie miesto gyventojams ir pačiam miestui yra nereikalingi“, – patikslino buvęs sostinės meras.

Vertindamas visą savivaldos rinkimų kampanijos laikotarpį, A. Zuokas pasidžiaugė, kad buvo išvengta skandalų ir kandidatai galėjo diskutuoti apie Vilnių ir miesto problemas. Visgi, jis neatmetė, kad iki rinkimų likus 5 dienoms, konkurentai gali bandyti „nemaloniai ir skaudžiai įkasti“.

„Daug kas skundžiasi, kad ji kažkokia nuobodoka buvo arba nebuvo kažkokių skandalų. Aš sakyčiau, kad tai yra gerai – vadinasi, galėjome daugiau kalbėti apie patį miestą“, – pažymėjo partijos „Laisvė ir teisingumas“ narys.

„Dar liko kelios dienos. Dažniausiai prieš pabaigą konkurentai bando įkasti nemaloniai ir skaudžiai ir nebūtinai teisingai. Bet iš savo pozicijos žiūrint, mes turėjome gerą rinkimų kampaniją“, – priešrinkiminį laikotarpį apibendrino jis.

Antradienį 7 val. ryto prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose.

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės kovo 5 d. atvykti į savo rinkimų apylinkes, ne tik antradienį, bet ir kovo 1, kovo 2 dienomis nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro galės balsuoti iš anksto. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad balsuoti iš anksto rinkėjai gali bet kurioje šalies savivaldybėje.

Augustė Lyberytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

17 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.