Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) štabo vadovas Andrius Vyšniauskas konservatorių pasirodymą savivaldos rinkimuose vertina teigiamai. Politikas teigia, kad labiausiai džiugina, pasak jo, fenomenalus konservatorių kandidato į Vilniaus miesto merus Vlado Benkunsko pasirodymas. Konservatorius neabejoja, kad V. Benkunskas be didelių iššūkių laimės ir antrąjį rinkimų turą.

„Vertinu pirmojo turo rinkimų rezultatus tikrai teigiamai. Dar turime sulaukti antrojo turo, nes tos dvi savaitės bus pakankamai intensyvios ir įdomios. Dėl partijos bendrojo pasirodymo, tai taip, Tėvynės sąjunga jau savivaldos ir rinkimuose kokius 20 metų yra antra jėga, socialdemokratai surenka dažniausiai daugiausiai balsų, mandatų, merų turi“, – Eltai teigė V. Benkunskas.

„Tiesiog taip yra nusistovėję, nes kaip matome iš šių rezultatų, kad merai dažniausiai perrenkami arba turi labai geras galimybes. Man atrodo, tik du ar trys dabartiniai merai nepateko į antrąjį rinkimų turą. O daug merų ir pirmajame ture laimi. Tai tiesiog, tas buvimas meru jis suteikia tam tikrą, matomai, strateginį pranašumą“, – pridūrė jis.

Politikas tikina, kad labiausiai lūkesčius pranoko V. Benkunsko pasirodymas Vilniaus mieste.

„Kuo aš labai noriu pasidžiaugti, tai be abejo, Vilniaus miestu, nes rezultatas savivaldos kontekste yra fenomenalus – V. Benkunskas, panašu, kad renka daugiau balsų netgi nei Seimo rinkimuose turėjome. Tai iš tikrųjų yra labai geras rezultatas, labai didelė frakcija taryboje ir puikūs šansai ne tik turėti valdančiąją koaliciją, bet ir laimėti antrąjį rinkimų turą“, – džiaugėsi.

A. Vyšniauskas įsitikinęs, kad V. Benkunskas be didelės intrigos laimės Vilniaus mero postą.

„Aš neturiu abejonės, kad V. Benkunskas laimės rinkimus, tai rodo ir visa aritmetikai, tiek ir tai, kad kandidatas, kuris turi tendenciją kilti, jis turi tam tikrą pranašumą. V. Benkunskas buvo tikėta, kad pateks į antrąjį turą antruoju numeriu, tačiau jis keliauja į antrąjį turą pirmuoju numeriu, nuo Artūro Zuoko atsiplėšdamas beveik 10 proc. Kitas dalykas, jis renka daugiau nei partija balsų, kas reiškia, kad tai yra kandidatas, kuris gali rinkti ne tik savo bazę, bet ir platesnį rinkėjų palaikymą“, – akcentavo jis.

Konservatorių rinkiminio štabo vadovas taip pat pasidžiaugė, kad konservatorių iškeltas kandidatas Klaipėdoje Audrius Petrošius pateko į antrąjį rinkimų turą.

„Turime rezultatą labai artimą su Arvydu Vaitkumi ir tikrai labai rimtai pakovosime“, – patikino jis.

A. Vyšniauskas taip pat akcentuoja, kad nederėtų tendencijų savivaldos rinkimuose lyginti su artėjančiais Seimo rinkimais.

„Sunku būtų lyginti savivaldos rinkimus su Seimo rinkimais, nes Lietuvos politinėje padangėje nėra nieko stabiliau nei savivaldos rinkimų rezultatai. Visos politinės jėgos savivaldos rinkimuose užima šiek tiek mažiau balsų. Todėl, nes Seimo rinkimai yra nacionalinė kova. Tai yra apie premjerus, apie partijas, apie nacionalines idėjas. Žmonės visgi tai pakankamai ryškiai skiria. Tai, man atrodo, kad kažkokias tendencijas iš to išvedinėti būtų sunku“, – sakė jis.

Politikas pažymi, kad nors LSDP pastaruosius 20 metų būna geriausiai savivaldos rinkimuose pasirodanti jėga, tačiau, atkreipia dėmesį jis, kad socialdemokratams ne visada panaši sėkmė nusišypso Seimo rinkimuose.

Visgi fiasko konservatoriai patyrė Kauno mieste – pirmajame rinkimų ture buvo išrinktas dabartinis meras Visvaldas Matijošaitis, surinkęs 59,66 proc. balsų. Antrojoje vietoje likęs konservatorių kandidatas Seimo narys Vytautas Juozapaitis surinko 12,77 proc. balsų.

ELTA primena, kad kovo 5 d. Lietuvoje vyko pirmasis savivaldybių merų ir tarybų rinkimų turas.

Savivaldos rinkimuose sėkmė labiausiai šypsojosi Lietuvos socialdemokratų partijai – partija jau laimėjo mero postus 10 savivaldybių. Liberalų sąjūdis užsitikrino keturias merų pozicijas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo mero postus poroje savivaldybių.

Iš 60 savivaldybių, 26 antrojo turo nebereikės – ten merai išrinkti pirmajame ture.

Konservatoriai pirmajame rinkimų ture laimėjo du mero postus: Palangos miesto savivaldybėje ir Molėtų rajono savivaldybėje.

Į antrąjį rinkimų turą taip pat pateko 11 konservatorių iškeltų kandidatų.

Vilniaus mieste konservatorių kandidatas V. Benkunskas preliminariais duomenimis surinko 31,06 proc.. Jis antrajame rinkimų ture susirinks su partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatu Artūru Zuoku, surinkusiu 21,67 proc. balsų.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.