MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Vilniaus rajono savivaldybė
Nuotr.: Vilniaus rajono savivaldybės
Rajonas

VRK: prieš rinkimus sumažinusi vandens kainą Vilniaus rajono valdžia nepapirko rinkėjų

Prieš savivaldos rinkimus gyventojams sumažinusi geriamojo vandens kainą Vilniaus rajono savivaldybė rinkėjų nepapirkinėjo, antradienį nusprendė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Toks sprendimas priimtas bendru sutarimu.

VRK narys konservatorius Vilius Semeška teigė, kad kelia įtarimų kainų subsidijavimas prieš pat rinkimus, tačiau įrodyti, jog tai lėmė gyventojų apsisprendimą balsuoti už Vilniaus rajone daugumą turinčią Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščoniškų šeimų sąjungą, neįmanoma.

Tyrimą dėl sumažintos vandens kainos atlikęs VRK narys Tauras Rutkūnas atkreipė dėmesį, kad ir anksčiau Vilniaus rajono valdžia yra priėmusi panašių sprendimų.

„Iš viešos erdvės matyti, kad tokia praktika pradėta taikyti 2010 metais“, – sakė jis.

Skundą dėl galimo rinkėjų papirkimo parašė Vilniaus rajono, Didžiosios Riešės, gyventojas, kuris lengvatos geriamam vandeniui ir nuotekų tvarkymui negauna. Jam vandenį teikia „Vilniaus vandenys“, o rajono savivaldybė subsidijuoja tik savo įmonių – „Nemėžio komunalininko“ ir „Nemenčinės komunalininko“ – klientus. 

Skundo autorius teigė, kad Vilniaus rajono savivaldybė privilegiją suteikė lojaliems rinkėjams.

„Skundžiamą sprendimą vis dėlto priėmė ne konkretus politinės kampanijos dalyvis, o kolegialus savivaldybės valdymo organas – savivaldybės taryba, kurios nariai yra ne tik politinės kampanijos dalyviai“, – sprendimą nepripažinti minėto Vilniaus rajono savivaldybės tarybos nutarimo rinkėjų papirkimu grindė T. Rutkūnas.

„Šita tvarka galioja išimtinai visiems tų teritorijų gyventojams, kurias aptarnauja nurodytos bendrovės. Ar jie balsuoja už atitinkamą politinę jėgą, ar ne, bet vis tiek gauna subsidijuojamas kainas, jeigu atitinka nustatytus kriterijus“, – sakė jis.

VRK narys atkreipė dėmesį, kad įstatymai įpareigoja savivaldybes nustatyti paslaugų kainas.

Savivaldos rinkimai vyko kovo 3 dieną. Vilniaus rajone daugiausia – 19 – vietų iš 31 gavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Šios partijos į meres kelta dabartinė merė Marija Rekst išrinkta per pirmąjį turą, nes surinko 52,48 proc. balsų.

Autorė: Jūratė Skėrytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Šalčininkų rajone atgyja Paulavos respublikos ledainė

Made in Vilnius

Vilniaus rajono teritorijoje vyks karinio rengimo pratybos

Donatas Andrijauskas

KAM paskelbė karinio miestelio Vilnaius rajone statybos konkursą

BNS

Savaitgalį Nemenčinėje vyks Kaziuko mugė

Donatas Andrijauskas

Vilniaus rajono gyvenvietėse bus atnaujinta kelių infrastruktūra (kelių sąrašas)

Donatas Andrijauskas

Čiobiškio dvaro nuotrauka tarp geriausiųjų Europoje

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika