Rajonas

Vilniaus rajono vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutiniuose autobusuose stiprinama keleivių kontrolė

Nuo šiol Vilniaus rajono teritorijoje Vilniaus rajono savivaldybės įsteigtuose priemiestiniuose maršrutuose pagal patvirtintus tvarkaraščius bus vykdoma ne tik vežėjų ir jų ekipažų, tačiau ir keleivių kontrolė.

Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama vykdyti efektyvų keleivinio transporto maršrutų tinklą Vilniaus rajone, aprūpinti gyventojus kokybiškomis viešojo transporto paslaugomis bei stiprinti kontrolės procedūrų kokybę ir užtikrinti kokybišką klientų aptarnavimą, š. m. lapkričio 6 d. pasirašė naują sutartį su UAB „Dorsimus“, kuri vykdydama Vilniaus rajono visuomeninio transporto kontrolės funkcijas, patikrinimų metu turės vaizdą įrašančias kameras. Kontrolieriams dirbti su vaizdo kameromis leidimus išdavė Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Apie filmuojamą patikrą keleivius informuos ant kontrolierių aprangos pritvirtintas lipdukas su užrašu „Vykdomas vaizdo stebėjimas“. Keleivinio transporto kontrolės patikrinimų metu kyla daug ginčytinų situacijų ir abiejų pusių nesusikalbėjimų, todėl nustačius pažeidimą tikimasi greičiau ir objektyviau išnagrinėti ginčytinas situacijas, išvengti interpretacijų kilus konfliktui tarp keleivio, vairuotojo ir kontrolieriaus.

Didelė Vilniaus rajono gyventojų dalis kone kasdien naudojasi viešuoju transportu. Tai ir moksleiviai skubantys į ugdymo įstaigas, ir dirbantieji, ir pensinio amžiaus žmonės, kuriems tenka apsilankyti poliklinikoje, parduotuvėje ar nuvykti į bažnyčią ir kt.

 

Rajono gyventojai dažnai kreipiasi į Vilniaus rajono savivaldybės administraciją dėl papildomų reisų įsteigimų ar likviduotų maršrutų grąžinimo, motyvuodami tuo, kad ne visada pavyksta pirmuoju rytiniu autobusu spėti į darbą ar paskutiniu vakariniu autobusu grįžti namo. Vilniaus rajono savivaldybė analizuodama maršrutus remiasi parduodamų bilietų skaičių ataskaitomis, kuriose pastebima, kad tam tikrose trasų atkarpose parduotų bilietų skaičius yra pernelyg mažas, todėl yra pagrindas atsisakyti kai kurių maršrutų, o tai reiškia, kad gyventojai gali netekti patogaus susisiekimo.

Keleiviai, besinaudojantys viešuoju transportu, įsigijus važiavimo bilietą privalo reikalauti iš vairuotojo faktinio bilieto – keleivio dokumento, suteikiančio teisę važiuoti autobusu. Įsigyti bilietą yra svarbu ir dėl to, kad įvykus eismo įvykiui, draudimo atveju keleiviai neliktų be įrodymo, kad tuo metu buvo autobuse. Dažniausiai atsakomybė už tai, kad keleivis važiuoja be bilieto, tekdavo autobuso vairuotojams, tačiau ir pats keleivis, vadovaudamasis 2011 m. balandžio 13 d. patvirtintomis Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklėmis, turi reikalauti išduoti bilietą. Keleivis privalo įsigyti ir saugoti bilietą iki kelionės pabaigos, pateikti juos ekipažui ar kontrolę vykdančiam pareigūnui reikalaujant. Keleiviams, perkantiems bilietą su nuolaida, yra būtinas dokumentas, suteikiantis šią teisę į lengvatą. Patikrinimų metu kontrolieriai susiduria su problema, kad keleiviai įsigiję lengvatinį bilietą negali pateikti reikiamo dokumento. Tai ypač taikytina moksleiviams. Primename, kad atsakomybė už vaikų važiavimą be bilieto ar įsigijus bilietą su nuolaida ir nepateikus reikiamo dokumento tenka tėvams ar globėjams.
 

Baudos, gresiančios už važiavimą be bilieto

– Keleiviams, įsigijusiems važiavimo bilietą su nuolaida, tačiau nepateikusiems reikiamų dokumentų, patvirtinančių teisę į transporto lengvatas, už važiavimą keleivinėmis kelių transporto priemonėmis skiriama bauda nuo 10 iki 14 Eur.

 

– Keleiviams, už važiavimą be bilieto keleivinėmis kelių transporto priemonėmis arba įsigijusiems važiavimo bilietą su nuolaida, bet neturintiems teisės į transporto lengvatas, skiriama bauda nuo 16 iki 30 Eur (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 446 str.).

 Gerbiami keleiviai, sumokėję už važiavimą, reikalaukite, kad vairuotojai išduotų bilietus pagal nustatytas kainas. Saugokite bilietą iki kelionės pabaigos – tai garantuoja žalos atlyginimą eismo nelaimės atveju. Jūsų sąmoningumas ir atsakomybė įsigyjant bilietą sumažintų vežėjų nuostolius, o tai padėtų įsteigti papildomus gyventojų prašomus maršrutus ir užtikrintų Jūsų pačių saugumą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas
Tomas
1 metus

Ką ten jau tikrinti, kai tų autobusų maršrutų beveik nebelikę VIlnaius rajone. Geriau bent vieningai dirbtų Vilniaus miesto viešuoju transportu, o ne kontrolę didintų. Juk ten vairuotojai pardavinėja bilietus, zuiku nelabai nuvažiuosi.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button