Siekiant labiau įveiklinti seniūnaičių institutą Vilniaus rajono savivaldybės seniūnaitijose ir paskatinti seniūnaičių aktyvumą sprendžiant Vilniaus rajono gyventojų problemas, šiandien, birželio 9 d. Taryba patvirtinto maksimalų seniūnaičių išlaidų, susijusių su jų, kaip seniūnaičių, veikla, dydį.

Iki 2023 m. pabaigos 1 mėnesiui numatyta skirti – iki 200 Eur, nuo 2024 m. sausio 1 d. – 1 mėnesiui – iki 0,2 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio išmoka.

Vilniaus rajono savivaldybėje visuomeniniais pagrindais, ketverių metų kadencijai iš 23 seniūnijų renkami 195 seniūnaičiai. Seniūnaičiai atstovauja savo teritorijos gyventojams seniūnijoje, savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose, telkia bendruomenę bei padeda spęsti seniūnaitijos bendruomenės reikalus. Seniūnaičių veikla, sprendžiant seniūnaičių gyventojų problemas, reikalauja ne tik laiko, tačiau ir resursų. Dirbant visuomeniniais pagrindais bendruomenės labui, seniūnaičiai dažnai patiria darbines išlaidas – kurui, ryšiui, spausdintinei medžiagai ir kitoms reikalingoms priemonėms iš savo asmeninio biudžeto.

Pasak Tarybos sprendimo projektą teikusio Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos seniūno Waldemaro Urbano, Vilniaus rajone šiuo metu su seniūnaičių veikla susijusios išlaidos yra kompensuojamos tik simboliškai, todėl siūlomas naujas seniūnaičių veiklos išlaidų kompensavimo sumos dydis leistų labiau populiarinti šias pareigas, pritraukti daugiau kandidatų imtis šių pareigų ir išrinktiems seniūnaičiams platesnes ir aktyvesnes galimybes veikti ir labiau orientuotis į susitikimus su rajono gyventojais, girdėti ir spręsti jų problemas.

„Kaip žinia, seniūnaičio darbas nėra iš lengviausių, tai darbas su gyventojais, jų problemų sprendimais, kuris reikalauja nemažai laiko ir jėgų. Nenuostabu, kad nedaug yra norinčiųjų tapti seniūnaičiais. Mes, kaip taryba, vertiname jų indėlį į savivaldos stiprinimą, dėkojame jiems už jų visuomeniniais pagrindais atliekamą darbą ir duodame aiškų signalą, kad savivaldybė pasiruošusi kompensuoti jiems bent veiklos išlaidas, jeigu tokių patiriama. Esminis projekto tikslas skatinti gyventojus efektyviau imtis šių pareigų ir artinti savivaldą prie rajono gyventojų“, – apie LLRA-KŠS frakcijos iniciatyvą pasakojo ir šio sprendimo planuojamą naudą grindė Tarybos narys W. Urban.

Šiuo metu seniūnaičiams su jų veikla susijusios išlaidos Vilniaus rajono savivaldybėje kompensuojamos labai simboliškai. 2023 m. Savivaldybės biudžete lėšos buvo numatytos kompensacijoms seniūnaičiams už transporto ir kanceliarinių prekių išlaidas, iš viso – 21 200 Eur, t. y. iki 108 Eur metams kiekvienam seniūnaičiui. Naujo sprendimo įgyvendinimui reikalingos lėšos bus numatytos savivaldybės biudžete. Preliminariais skaičiavimais maksimalus lėšų poreikis 2023 m. sieks iki 234 tūkst. Eur., 2024 m. – priklausomai nuo tuo metu galiosiančio VMDU dydžio.

Sprendimas įsigalioja nuo 2023 m. liepos 1 d. Jau artimiausiu metu Savivaldybės administracija parengs Vilniaus rajono savivaldybės seniūnaitijų seniūnaičių išlaidų, susijusių su jų, kaip seniūnaičių, veikla, apmokėjimo ir atsiskaitymo tvarkos aprašą.

Vadovaujantis Vilniaus rajono savivaldybės seniūnaičių rinkimų ir atšaukimo tvarkos aprašu, seniūnaičių rinkimai organizuojami ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo tos dienos, kai į pirmąjį savivaldybės Tarybos posėdį susirenka ir prisiekia išrinktos savivaldybės Tarybos nariai, tad esamų seniūnaičių kadencija artėja link pabaigos. Pagal patvirtintą sprendimą pasinaudoti galimybe kompensuoti patirtas išlaidas galės ir esami seniūnaičiai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist