Šią savaitę Vilniaus rajono savivaldybėje įvykdyta kibernetinė ataka, dėl kurios sutriko kai kurių informacinių sistemų veikla. Šiuo metu tiriamos su ataka susijusios aplinkybės ir ar buvo pasiekti asmenų duomenys.

„Pirmadienį įvykdyta ataka prieš Vilniaus rajono savivaldybės administracijos duomenų serverius. Savivaldybės administracijos pasiekiamumas kurį laiką yra ir bus apribotas.

Informacija apie incidentą perduota Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui prie Krašto apsaugos ministerijos bei informuotos kitos atsakingos institucijos. Savivaldybės administracija daro viską, kad kuo greičiau atnaujintų įprastą veiklą“, – komentavo Vilniaus rajono savivaldybės meras Robert Duchnevič.

Mero pavedimu savivaldybėje sudaryta Krizės valdymo darbo grupė, kuriai vadovauja administracijos direktorius Vladislav Kondratovič.

„Dėl duomenų saugos šiuo metu yra apribota informacinių sistemų veikla. Vyksta atskirų sistemų atstatymas. Išsiaiškinus pažeidimų mastą, bus aišku, kokias viešąsias paslaugas galėsime teikti įprasta tvarka“, – teigia Vladislav Kondratovič.

Šiuo metu atliekamas tyrimas ir dėl galimo darbuotojų ir gyventojų asmens duomenų nutekėjimo. Savivaldybė bendradarbiauja su Valstybės duomenų apsaugos inspekcija, informacija perduota Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Asmens duomenų klausimais gyventojai gali kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėją Konradą Blaževičių tel. +370 670 14 348 arba el. paštu [email protected].

Dėl sutrikdytos informacinių sistemų veiklos artimiausiu metu galimi Vilniaus rajono savivaldybės paslaugų teikimo sutrikimai. Savivaldybė informuoja, kad gyventojai taip pat gali kreiptis tiesiogiai į seniūnijas, kurios informuos apie susidariusią situaciją ir kaip šiuo metu yra teikiamos paslaugos.

Dėl techninių kliūčių atšauktas šį penktadienį turėjęs vykti Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdis. Planuojama jį surengti gruodžio 13 d. Atsižvelgus į tai, kad šiuo metu savivaldybės interneto svetainė neveikia pilnu pajėgumu, tarybos sprendimų projektai ir tarybos posėdžio darbotvarkė paskelbti Teisės aktų informacinėje sistemoje. Susipažinti su minėta darbotvarke galima šioje nuorodoje. Taip pat minėta darbotvarkė skelbiama Vilniaus rajono savivaldybės seniūnijų skelbimo lentose.

Vilniaus rajono savivaldybė atsiprašo gyventojų dėl galimų nepatogumų ir prašo supratingumo dėl apribotos veiklos, kurią sukėlė ši netikėta ataka. Dedamos visos pastangos, kad sistemų veikimas ir paslaugų teikimas būtų kuo greičiau atkurtas ir vyktų įprasta tvarka.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist