Rajonas

Vilniaus rajono maudyklių vandens kokybė – gera

Šią savaitę atlikti vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai šiose maudynėms skirtose vietose: Ilgučio, Gėlos, Asvejos, Vilnojos ežeruose ir Prūdiškių tvenkinyje. Nustatyta, kad tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 reikalavimus ir yra puikios kokybės, tad kviečiame pasimėgauti pramogomis prie vandens telkinių.

Vandens kokybė yra vertinama pagal du mikrobiologinius parametrus – žarninių lazdelių ir žarninių eneterokokų skaičių. Žarninės lazdelės (E. coli) sudaro normalią žmonių organizmo mikrofloros dalį ir įprastai nesukelia jokių sveikatos sutrikimų, tačiau patekus dideliam kiekiui gali sukelti kraujingą viduriavimą. Žarniniai enterokokai(Intestinal Enterococci) taip pat laikomi normalia žmogaus virškinamojo trakto mikroflora, tačiau vandenyje rodo apie fekalinę taršą.

Atkreipiame dėmesį! Nors vanduo ir yra puiki pramoga – skendimai yra vyraujanti visuomenės sveikatos problema, kurios galime išvengti. Moksliškai įrodyta, kad plaukimo pamokos gali sumažinti vaikų skendimų riziką net 88 proc. Taigi būkite budrūs ir atsakingi – saugokite save, vaikus ir pavojaus atveju nebūkite abejingi aplinkiniams.

 

Nerizikuokite ir nepervertinkite savo gebėjimų vandenyje. Linkime palankaus maudynėms oro ir saugių vandens pramogų.

Tekstą parengė: Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėsenos skyriaus specialistė Evelina Maziliauskaitė

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button