Praėjusių metų rudenį „Tvarkau Lietuvą“ interaktyviajame žemėlapyje buvo pranešta apie didelį atliekų kiekį prie apleistų fermų Geibulių kaime, Vilniaus rajone. Aptiktų atliekų kiekis teritorijoje siekė 139 m³. Šių metų gegužės pabaigoje atliekas teritorijoje sutvarkė ir perdavė atliekų tvarkytojams Kalvelių seniūnija.  

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai gavę pranešimą dėl galimai netinkamo atliekų laikymo nuvyko į Geibulių kaimą ir apžiūrėjo interaktyviajame žemėlapyje www.tvarkaulietuva.lt pažymėtą teritoriją.   

Apžiūros metu buvo nustatyta, kad viename iš apleistų fermų komplekso pastatų yra palikta 69 m³ mišrių buitinių, automobilinių ir pavojingųjų atliekų. Taip pat pievoje šalia fermos buvo aptiktos 2 krūvos statybinių ir pavojingųjų atliekų, kurių tūris – 20 m³ ir 50 m³. Visų aptiktų atliekų kiekis teritorijoje siekė 139 m³. 

Tyrimo metu nepavyko nustatyti teršėjų, todėl pareigūnai įpareigojo teritorijos savininką, Kalvelių seniūniją, sutvarkyti atliekas. Šių metų gegužės pabaigoje atliekos buvo perduotos atliekų tvarkytojams.  

Aplinkosaugininkai primena, kad sklypo savininkai turi prižiūrėti savo turtą, kad neblogėtų aplinkos ekologinė būklė ir sklypai netaptų sąvartynais. Plačiau apie tai – Žemės įstatyme. 

Tvarkaulietuva.lt – patogus būdas, pranešti apie užterštas teritorijas šalyje 

Aplinkos apsaugos departamentas, stiprindamas atliekų tvarkymą šalyje, sukūrė interaktyvų žemėlapį www.tvarkaulietuva.lt. Šiame žemėlapyje gyventojai gali pažymėti ne tik atliekomis užterštas teritorijas, bet ir apie sugadintus miško kelius ir suniokotą miško paklotę. Gyventojų prašoma pateikti kuo detalesnę informaciją: pridėti nuotraukų, pažymėti koordinates, kuo detaliau aprašyti situaciją ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist