Rajonas

Vilniaus rajone suspindo Kalėdų eglės

Šiemet, atsižvelgiant į epidemiologų rekomendacijas Vilniaus rajono eglutės buvo įžiebiamos tyliai, be tradicinių šventinių renginių ir koncertų, neskelbiant apie tai, saugant gyventojų sveikatą. Tačiau tai nereiškia, kad Kalėdinė nuotaika šiemet bus kita. Kviečiame pasižvalgyti po Vilniaus rajone suspindusių žalių medelių galeriją ir įsitikinti – šventės artėja ir jos bus stebuklingos, nors ir tik šeimos rate!

Rudaminos seniūnijoje suspindo dvi žaliaskarės

2020-ieji  metai kupini netikėtumų ir sunkumų, kurių niekas nesitikėjo juos pasitikdamas prieš metus. Niekas negalėjo nuspėti, kad įvairūs susitikimai, renginiai bus uždrausti, o žmonės bus raginami likti namuose. Tačiau nepaisant visų šių kliūčių, prisimename ir puoselėjame tradicijas, kurias paveldėjome iš mūsų tėvų ir senelių.

Paskutinį lapkričio sekmadienį, uždegant vieną iš keturių žvakių ant advento vainiko, kuris simbolizuoja laukimą ir viltį, pradėjome advento laikotarpį, o pirmosiomis gruodžio dienomis Rudaminos seniūnijoje tradiciškai įžiebtos Kalėdų eglutės – Rudaminos centre ir Kalviškių gyvenvietėje. Šios kalėdinės eglutės – gyvybės simbolis, o žvaigždės ant jų simbolizuoja šviesą, kuri nugalėjo blogį ir liūdesį. Tegul ši šviesa įkvepia mus gerai nuotaikai ir padrąsina tikėti.

 

„Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie Kalėdų eglučių įžiebimo. Visiems mūsų seniūnijos gyventojams norime palinkėti, kad šis advento laikotarpis, laukimo ir vilties laikotarpis, dovanotų sveikatos, šeimos šilumos, o sulaukus švenčių – turtingo Kalėdų Senelio“, – sakė Rudaminos seniūnas Juzef Šatkevič.

Kalėdinė pasaka Nemenčinėje

Vienintelis Vilniaus rajono teritorijoje esantis miestas – Nemenčinė taip pat jau pasipuošęs šv. Kalėdų ir Naujųjų metų pasitikimui. Šeštadienio naktį miesto centre suspindo įspūdingai puošni kalėdinė eglutė.

Šiemet kalėdinio medžio papuošimai atsinaujino: tūkstančiais švieselių mirganti žaliaskarė pasipuošė stambiomis, žėrinčiomis snaigėmis, o medžio viršūnėje nutūpė šv. Kalėdų nakties simbolis – kelrodė Betliejaus žvaigždė, kuri prieš tūkstančius metų atvedė piemenėlius ir karalius į Kristaus prakartėlę. Kaip ir prieš daugiau kaip du tūkstančius metų, ši žvaigždė kasmet gruodžio 24-osios naktį sukviečia mus visus prie Kūčių stalo pasitikti stebuklo, dalintis gerumu ir džiaugtis artimiausiųjų šiluma ir meile.

 

Kalėdinę nuotaiką nemenčiniečiams suteiks ne tik centrinės eglės spindesys, visa erdvė aplink aikštę taip pat išpuošta šventinėmis iliuminacijomis, o vakarais čia skambės džiugi šventinė muzika.

Baltutėlė Nemėžio gražuolė

Gruodžio 3-iosios vidurdienį sužibėjus saulutei, Nemėžio seniūnijoje pasidabino tradicinė žaliaskarė. Svarbiausias papuošimo akcentas šiemet – šilumos ir jaukumo atgarsiai, primenantys visų mūsų geriausius, šilčiausius vaikystės kalėdinius prisiminimus. Idėjai įgyvendinti buvo panaudotos šiltai baltos spalvos girliandos, įvairių dydžių sidabriniai ir auksiniai burbulai bei tradiciniai, vaikystę primenantys šiltos spalvos kaspinai.

Jaukios Kalėdos Rukainiuose

Rukainių seniūnija šiais metais šviečiančiomis girliandomis papuošė pagrindinę Rukainių kaimo Vilniaus gatvę. Jau antruosius metus gyventojus džiugina šventinės iliuminacijos. Plati pagrindinė gatvė sužibus girliandoms atrodo lyg iš pasakos. Ypatingai vakarais, krentant gražiausiam žiemos papuošimui – baltoms snaigėms.

 

„Visiems linkime gražių, baltų, linksmų ir sveikų artėjančių šv. Kalėdų ir Naujųjų metų ir tikime, kad papuošta mūsų miestelio pagrindinė gatvė praskaidrins šiųmetes karantinines Kalėdas“,  – sakė Rukainių seniūnė Anžela Stankevič.

Nuotr. Marijan Dzvinel ir VRSA

Mickūnuose Kalėdų belaukiant

Kad šventinio laukimo nuotaika būtų geresnė, o supanti aplinka mielesnė, Mickūnų seniūnijos ir bendruomenės pastangomis ant Mickūnų miestelio Vilniaus gatvės ir šalia lopšelių-darželių esančios Jaunimo gatvės, bei Galgių kaimo Centrinės gatvės apšvietimo stulpų sužibo šventinės dekoracijos.

Nuotr. Marijan Dzvinel ir VRSA
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button