Vilniaus rajone duris atvėrė dvi dalijimosi daiktais stotelės „DĖK‘UI“, kurios įsikūrė Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje esančiose didelio gabarito atliekų priėmimo aikštelėse Vėliučionių ir Pakryžės kaimuose.

Oficialiame stotelės „DĖK‘UI“ atidarymo renginyje Vėliučionių kaime dalyvavo šios idėjos iniciatoriaus – Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (toliau – VAATC) atstovai, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus atstovai, Šatrininkų seniūnijos seniūnas bei socialiniai partneriai. Susipažinti su nauja stotele atvyko ir būrys smalsių vietos gyventojų, kuriems papasakota apie atliekų kultūrą, jos tikslus bei pristatyti stotelių „DĖK‘UI“ veikimo principai ir tikslai.

Džiaugdamasis šių išskirtinių daiktų dalijimosi stotelių populiarumu, atidaryme dalyvavęs VAATC direktorius Tomas Vaitkevičius pabrėžė, kad tokių stotelių tinklas skatina mus atsakingiau vartoti ir paragino gyventojus aktyviai naudotis šios stotelės nemokamomis daiktų dalijimosi ir keitimosi galimybėmis, akcentuodamas, kad ši paslauga yra nemokama, o vienintelis mokestis – nuoširdi šypsena ir žodis dėkui. VAATC direktorius kalbėdamas apie stotelių idėją, taip pat pasidžiaugė, kad savanoriai visa širdimi palaiko šį projektą ir prisideda prie stotelėje esamų daiktų dalinimo. Pasinaudodamas proga, VAATC direktorius dar kartą pakvietė prisijungti prie šios gražios savanorystės iniciatyvos, tikėdamasis sulaukti savanorių, kurie padėtų ne tik dalinti, bet ir atnaujinti atvežamus daiktus. „Juk labai svarbu, kad nebereikalingas, bet tinkamas naudoti daiktas nebus išmestas, o atnaujintas nudžiugins tuos, kam jo labiausiai reikia“, – tarė T. Vaitkevičius.

Nuotr.: Vilniaus rajono savivaldybė

Puikia idėja pasidžiaugė ir Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Miroslav Romanovski, kuris pats naudojasi ir kitus ragino naudotis ne tik čia esančia didelio gabarito atliekų priėmimo aikštele, bet ir nuo šiol suteikiama dalinimosi daiktais galimybe.

VAATC direktoriui ir Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjui perkirpus simbolinę raudoną juostą, susirinkusieji galėjo išsamiau susipažinti su atidaryta stotele, pasižvalgyti po jos erdves bei pamatyti stotelėje esančius daiktus. VAATC atstovas Marius Banaitis priminė kaip tinkamai tvarkyti atliekas ir kvietė naudotis didelio gabarito atliekų priėmimo aikštelėmis, pabrėždamas, kad Vilniaus rajono gyventojai gali naudotis visomis VAATC atliekų surinkimo aikštelėmis, esančiomis ne tik Vilniaus rajono teritorijoje.

Siekiant, kad gyventojams būtų lengviau rasti atliekų surinkimo vietas, Vietinio ūkio skyriaus vedėjas kartu su VAATC direktoriumi bei Aikštelių eksploatacijos skyriaus vadovu taip pat svarstė galimybę kelio ruožuose, vedančiuose į didelio gabarito atliekų priėmimo aikšteles, įrengti informacinius kelio ženklus.

„Jei turi ir gali pasidalinti – atvežk! Jei reikia ir patinka – pasiimk!“ – pagrindinis stotelės „DĖK‘UI“ šūkis

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.