Rajonas

Vilniaus rajonas turės naują logotipą ir šūkį

Čia susipina kalbos, kultūros, istorijos – tokią žinutę apie Vilniaus rajoną skelbs sukurtas rajono vizualinis identitetas – šūkis ir logotipas. Nauja vizualine kalba siekiama pabrėžti Vilniaus rajono išskirtinumą bei palengvinti atpažįstamumą.

Kaip praneša Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyrius, daugiakultūriškumas ir daugiakalbiškumas yra Vilniaus rajono vertybės, kurias perteiks šūkis „Čia susipina kalbos, kultūros, istorijos“.

Kuriant savivaldybės vizualinį identitetą buvo siekiama ne tik pristatyti naują, modernesnį rajono „veidą“, bet tuo pačiu pabrėžti unikalų Vilniaus krašto kultūrinį paveldą – verbą.

 

„Būtent verboje organiškai sudera skirtingi sezonai, spalvos, pynėjų kartos, krikščioniškoji prasmė bei meninės intencijos. Todėl ji puikiai tinka kaip simbolis, pristatantis Vilniaus rajono daugiakultūrinę, spalvingą ir margą istoriją, gilias tradicijas bei tautų darną, kuria turime didžiuotis ir kuri daro mūsų rajoną unikalų“, – sako Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

Pasak jos, Vilniaus rajoną pristatančio ženklo grafinio atvaizdavimo idėja kilo iš karpinių, kurie taip pat yra neatsiejami nuo Vilniaus krašto kultūros. Verbas vaizduojančių karpinių elementams suteikus šiuolaikišką grafinę išvaizdą sukurti skirtingi simboliai, iš kurių sudaromas logotipas.

„Sukurtas Vilniaus rajono logotipas yra dinaminis ir pagal poreikį galima rinktis iš 3, 4 arba daugiau elementų verbos versijų. Kaip ir tautodailininkių rišamos, gyvybę simbolizuojančios verbos visada skirtingos – dviejų vienodų nerasi, taip ir mūsų logotipas – gyvas ir besikeičiantis“, – pažymi Vilniaus rajono savivaldybės administracija.

 

Pagrindinę logotipo versiją sudaro trys elementai, kurių prasmė asocijuojasi su Vilniaus rajonu – tai puošni nendrių ar lendrūnų viršūnė (žalia ir graži rajono gamta), šv. Kazimiero karūna ir širdelė.

„Šv. Kazimieras yra Lietuvos ir Lietuvos jaunimo globėjas bei laikomas amatininkų globėju. Savo vaikystės atostogas kartu su mokytoju J. Dlugošu praleisdavo Vilniaus rajone esančioje Medininkų pilyje. Atsiradus šv. Kazimiero kultui yra rengiami atlaidai ir organizuojama tradicinė Kaziuko mugė. Šventojo garbei amatininkai stengėsi paruošti gaminius, atspindinčius jo asmenybę. Taip ir buvo sukurtos verbos su šv. Kazimiero „karūna“, širdelės formos verbos bei meduoliai. Širdelės forma, tai dar aliuzija į Kaziuko meduolius, kurie įprastai yra širdies formos su įvairiais šmaikščiais užrašais. Verba ir tradiciniai Kaziuko meduoliai – tai Vilniaus krašto pasididžiavimas“, – sako Vilniaus rajono savivaldybės administracija.

„Ilgai puoselėta mintis pagaliau įgavo pavidalą. Naujasis logotipas ir firminis stilius bus naudojami komunikacijoje – mūsų rajono bruožams ir išskirtinumui atspindėti, atpažįstamumui didinti. Padės būti arčiau gyventojų ir svečių“, – įgyvendinta idėja džiaugėsi Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska.

 

Ji pridūrė, kad dar šiemet planuojama pristatyti ir atnaujintą, modernesnę bei patogesnę savivaldybės interneto svetainę www.vrsa.lt.

„Iki šiol neturėjome logotipo, o viešojoje komunikacijoje naudojome rajono herbą, kuris ir toliau bus oficialus skiriamasis ženklas. Netrukus palaipsniui pradėsime komunikuoti pasitelkdami naujus vizualinius sprendimus. Tikimės, kad šią idėją ir vizualinę kalbą priims tiek mūsų rajono gyventojai, tiek svečiai“, – sakė Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jolanta Gulbinovič.

Kūrybinį darbą atliko prekės ženklo kūrimo ir dizaino agentūra „Folk“.

 

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
LENKU VELIVA
LENKU VELIVA
8 mėnesius

O KUR LENKU VELIAVA ????? TAI DISKRIMINACIJA…. 😀

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button