2022 metai Vieviui ypatingi: „Vievis – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022“  ir Vievio vardo paminėjimo 500 sukakties pažymėjimas. Gražus sutapimas, kad šiais ypatingais metais, liepos 22 d. iškilmingai duris atvers ir naujas, ilgai lauktas Vievio kultūros centras. Vievio gyventojai jau spėjo priprasti prie miesto centre iškilusio modernaus kultūros centro pastato. Jis pakeitė šioje vietoje stovėjusį miesto tikrai nepuošusį seną medinuką, kuriame ir glaudėsi kultūros centras.

Naujajame kultūros centre jau kuriasi kultūros įstaigos, o netrukus Vievio gyventojai bus pakviesti ir į čia vyksiančius kultūrinius renginius.

 „Vievyje gyvena apie 6 tūkstančiai žmonių, yra gimnazija, pradinė mokykla, meno mokykla. Kadangi sunykusį pastatą rekonstruoti nebebuvo įmanoma, buvo nuspręsta jį nugriauti ir šioje vietoje pastatyti naują kultūros centrą“, – sako Elektrėnų savivaldybės Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Giedrė Tomkevičiūtė-Kalinauskienė.

Lėšų Vievio kultūros centro statybai Elektrėnų savivaldybė gavo iš Valstybės investicijų programos. 

Jau pastačius kultūros centrą savivaldybė kreipėsi į Kultūros ministeriją ir gavo dar per pusę milijono eurų pastato įrengimui, baldams, moderniai garso ir apšvietimo įrangai įsigyti.

Naujojo kultūros centro koncepcija – visas kultūrines paslaugas koncentruoti vienoje vietoje – buvo patvirtinta jau rengiat statybos projektą.

„Koncentruoti visas kultūrines paslaugas vienoje vietoje mažame mieste yra optimalu. Gal atskirų kultūrinių įstaigų vadovai ir norėtų turėti savo atskirus pastatus, tačiau žmonėms yra daug patogiau burtis po vienu stogu. Norėjosi, kad naujasis kultūros centras būtų „gyvas“ ne tik čia vykstančių pramoginių renginių metu, žmonės turėtų šurmuliuoti pastoviai“, – sako Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius.

Todėl buvo nuspręsta, kad naujajame kultūros centre turi būti ne tik renginių salė su gera akustika ir profesionalia garso aparatūra, bet ir biblioteka, šokių studijos bei erdvė jaunimo veikloms.

Naujajame dviejų aukštų pastate išties atsirado vietos ir renginių salėms, ir bibliotekai, ir atskiroms studijoms. Pirmajame kultūros centro aukšte įsikūrė biblioteka su suaugusiųjų ir vaikų zonomis. Didžiąją pirmojo aukšto dalį užima didžioji renginių salė su scena ir grimo kambariais.

Antrajame aukšte yra mažoji renginių salė, choreografijos salė, darbuotojų kabinetai.

Pasak G..Tomkevičiūtės-Kalinauskienės, pats kultūros centro pastatas yra labai kompaktiškas, erdvės nedidelės, tačiau jame neankšta ir yra visko, ko reikia.  Naujojo kultūros centro išorė yra priderinta prie Vievio urbanistinio stiliaus, kuriame vyrauja nedideli gyvenamieji namai.  

Senasis medinis kultūros centro pastatas rėžė akį, nes buvo pastatytas pernelyg arti gatvės. Statant naująjį kultūros centrą į tai buvo atsižvelgta – pastatas buvo pastatytas toliau nuo gatvės, atsirado vietos ir automobilių stovėjimo aikštelei bei reprezentatyviai aikštei.

Kol vyko senojo kultūros centro pastato griovimo darbai ir naujojo statyba, kultūrinis gyvenimas Vievyje nenutrūko. Laikinasis kultūros centras buvo įsikūręs policijai nebereikalingu tapusiame pastate, kuriame buvo dvi nedidelės salės, o didesnieji renginiai vyko Vievio gimnazijos aktų salėje. 

„Mes džiaugiamės ne tik artėjančiu naujojo kultūros centro atidarymu, bet ir čia pritaikyta koncepcija visas kultūros įstaigas koncentruoti į vieną vietą. Išties reikia orientuotis į paslaugos gavėją, gyventoją, kad jis atėjęs į kultūros centrą galėtų pasirinkti ne vieną, o keletą paslaugų“, – teigė G. Ratkevičius.  

Tokia kultūrinių paslaugų sinergija, turėtų būti naudingesnė ne tik Vievio gyventojams, bet ir pačioms kultūrinėms įstaigoms. „Tarkime, į koncertą susiruošęs žmogus tuo pačiu galės užeiti ir į biblioteką, o čia užsukęs skaitytojas, pamatęs skelbimą apie vyksiantį koncertą ar spektaklį, galės nusipirkti bilietą į tokį renginį“, – pasakojo G. Ratkevičius.   

„Kadangi naujasis kultūros centras yra įsikūręs Vievio centre, netoli seniūnijos ir dienos centro, tai jam pradėjus veikti šioje vietoje koncentruosis ir visas visuomeninis bei kultūrinis šio miesto gyvenimas“, – sako Gediminas Ratkevičius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist