Rajonas

Veržuva išvaduota nuo bebrų užtvankos

Upinis bebras (lot. Castor fiber) – tikras savo aplinkos tvarkymo profesionalas, gamtos „inžinierius“. Šis žinduolis ne tik sugeba pasistatyti unikalios konstrukcijos namus, bet ir savo reikmėms užtvenkti upelius. Tokia jų veikla itin laukiama sovietmečiu sunaikintose – ištiesintose, numelioruotose ar išgilintose upių dalyse. Bebrai patvenkdami tokias upių dalis ilgainiui formuoja jų vingius, kuriuose ilgainiui atsikuria anksčiau buvusios augalų bendrijos, o kartu ir dugno gyvūnų bendrijos.
Visgi, neretu atveju bebrai įsikuria vietose, kur jų veikla nėra pageidautina gamtinei aplinkai ir kyla pavojus žmonių turto gerovei. Viena tokių vietų – Veržuvos hidrografinis draustinis, kuriame pastatyti du bebrų namai su užtvankomis pusės kilometro atstumu vienas nuo kito. Vienas iš bebrų suręstų namų išties įspūdingo dydžio, šalia kurio pastatyta užtvanka pievas pavertė tvenkiniu, o greta upelio esančių sodininkų sklypų tvoros atsidūrė vandenyje. Tokios užtvankos, stabdydamos tėkmę ir pakeldamos vandens lygį ne tik keičia ištisos ekosistemos struktūrą, pakrančių augaliją, kenkia žmogaus gerovei, bet ir skatina dumblo sluoksnio prieš užtvanką formavimosi procesą. Kad išvengti neigiamų ilgalaikių padarinių, viena iš ant Veržuvos upelio pastatytų užtvankų buvo išardyta.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tina
Tina
1 metus

“…viena iš ant Veržuvos upelio pastatytų užtvankų buvo išardyta.”

.Įdomu, iš kur jūs semiatės naujienas ir kam turėtumėm dėkoti už išgelbėtas mūsų gyvybes? Kadangi komentuojantis Artūras yra visiškai teisus – situacija prasta. Nes pernai buvo išgaudyti ne visi bebrai, o tie kurie paliko dirba su didesniu įkvėpimu, matyt keršija mums už jų populiacijos reguliavimą. Taigi laukiam eilinio medžiojimo sezono ir vėl stosim į kovą :)))

Artūras
Artūras
2 metus

Vėl bebrai sėkmingai viską užtvindė, net ir dar labiau. skęstam. Gelbėkit.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button