Vilniaus rajono savivaldybė ir toliau investuoja į vaikų gerovę. Praeitais metais atidarius du bendruomeninius vaikų globos namus, šiemet baigiamos įrenginėti šiuolaikiškos patalpos, kuriose įsikurs Vaikų dienos centras „Svajonė“.

2020 m. pradėtas įgyvendinti projektas „Vaikų dienos centrų tinklo plėtra Vilniaus rajono savivaldybėje“. Siekiant plėsti VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinio centro“ veiklas, šiame centre veikiantis Vaikų dienos centras „Svajonė“ (toliau – VDC „Svajonė“) bus perkeltas į kitas patalpas.

VDC „Svajonė“ veiks naujose suremontuotose patalpose, priklausančiose BĮ Vilniaus rajono socialinių paslaugų centrui (Bažnyčios g. 21, Nemenčinės m.). Patalpose šiuo metu vykdomi remonto darbai, pakeista šildymo sistema, įrengtas dušas, sanitarinis mazgas, liftas/keltuvas ir įgyjami nauji baldai bei įranga. Taip pat planuojama įrengti virtuvę ir vaikų pamokų ruošimui skirtas vietas.

Šiuo metu VšĮ „Vaikų ir paauglių socialiniam centrui“ priklausantis VDC „Svajonė“ yra vienintelis vaikų dienos centras Nemenčinėje, kuris yra įsikūręs 47,41 kv. m ploto patalpose. Dienos centrą lanko 22 nuolatiniai lankytojai. Veiklą perkėlus į kitas, daug erdvesnes, net 120 kv. m ploto patalpas, paslaugas galės gauti 50 proc. daugiau vaikų ir šeimų.

Centre bus vykdoma prevencinė-švietėjiška veikla, organizuojamas laisvalaikio užimtumas. Čia vaikai su socialinių darbuotojų pagalba galės paruošti namų darbus, dalyvauti edukacinėse išvykose, organizuoti savo darbelių parodas ir užsiimti kita įdomia bei prasminga veikla.

VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ buvo įsteigtas 2006 m. ir savo veiklą pradėjo vykdyti Nemenčinės m., teikdamas stacionarią socialinę globą (rūpybą), ugdymo ir socialines paslaugas be tėvų globos likusiems vaikams. Centras rūpinasi socialiai pažeistais vaikais ir jų šeimomis, teikia įvairias kompleksines bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas.

Vaikų dienos centrui skirtų patalpų remontas kainuos apie 300 tūkst. Eur. Didžiausią dalį lėšų – virš 178 tūkst. Eur. skyrė Vilniaus rajono savivaldybė, 107 668 Eur panaudota iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir virš 14 tūkst. Eur iš Aplinkos projektų valdymo agentūros pagal Klimato kaitos programos finansavimo priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose, kurie nuosavybės teise priklauso valstybei, savivaldybėms, tradicinėms religinėms bendruomenėms, religinėms bendrijoms ar centrams“.

Projektą įgyvendinti planuojama 2023 m. kovo mėnesį.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris restoranas/kavinėnusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.