Rajonas

Trakų Vokės dvaras įsileidžia šiuolaikinį meną

Spalio 28 d. atgaivintos Trakų Vokės dvaro erdvės atsiveria šiuolaikiniam menui. 13 autorių bei autorių grupių kurs ir įvietins dvaro erdves atskleisdami šiuolaikinį požiūrį į tradicijas ir paveldą.

Parodos tikslas – atskleisti Trakų Vokės Dvaro istorinį daugiasluoksniškumą ir stebint praeitį fiksuoti dabartinę kultūrinę situaciją bei ugdyti domėjimąsi kultūriniu paveldu. Senąsias dvaro sales užpildys instaliaciniai objektai inspiruoti dvaro istorijos bei tyrinėjantys šiuolaikinius simbolius ir procesus, taip pat ir fotografijos fiksuojančios Didžiosios Britanijos prieblandas ir ūkus po kuriuos vis dar klaidžioja šiuolaikiniai Tiškevičių palikuonys. Vizualiniai ir garsiniai projektai moduliuos Trakų Vokės traukinių garsus, tekstilės darbai atspindės tą laikotarpį, kuomet Trakų Vokė tarnavo, kaip LTSR Ministrų Tarybos vila. Savo vietą dvare ras ir šiuolaikinė tapyba tyrinėjanti praeities ir dabarties sąsajas.

Parodoje dalyvauja: Rasa Kriščiūnaitė-Kesminienė, Justė Kamarauskaitė, Laura Valiukevičiūtė, Artūras Rožkovas, Julija Vosyliūtė, Urtė Bimbaitė, Julius Grigelionis, Joana Kairienė, Edita Sabockytė-Skudienė, Alevtina Ščepanova, Gintaras Jocius, Indrė Aleksiejūnienė ir Peformatyvaus dizaino asociacija. Taip pat savo darbus pristatys Elektrėnų meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai.

 

Apie Trakų Vokės Dvarą. Italų kilmės architekto Oleandro Markonio suprojektuoti rūmai nuo XIX a. vidurio priklausė grafams Tiškevičiams. Šalia dvaro esantį parką kūrė garsus Prancūzijos kraštovaizdžio architektas Eduardas Fransua Andrė su sūnumi Renė. Antrojo pasaulinio karo metais dvare gyveno kolonistai iš Olandijos. 1945 m. dvaras tapo LTSR Ministrų Tarybos vila, o vėliau Dotnuvos žemdirbystės instituto Vokės filialu. 2002 metais Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimu dvaras perleistas Lietuvos bajorų karališkajai sąjungai, o nuo 2014-ųjų metų čia darbuojasi Vilniaus savivaldybei priklausanti VšĮ “Trakų Vokės dvaro sodyba”, kurios tikslas – dvarą paversti istoriniu ir kultūriniu traukos centru.

Parodos atidarymas: spalio 28 d. 15 val.

15 val. visi norintieji galės dalyvauti ekskursijoje po Trakų Vokės rūmus ir iš profesionalaus gido išgirsti intriguojančias ir paslaptingas čia gyvenusių didikų istorijas.

 

16 – 17 val. veiks herbų kūrimo dirbtuvės, kurių metu kiekvienas dalyvis galės pasijusti kilminguoju ir susikurti savo asmeninį ar šeimos herbą.

Paroda veiks 2017 10 28 – 11 25

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button