Trakų Vokė

Trakų Vokės dvaro sodybos parko laukia pokyčiai

Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas” prieš savaitę gavo statybos leidimus jų rengtam techniniam projektui – Trakų Vokės dvaro sodybos parko tvarkymui. Greitu metu čia prasidės viso dvaro parko atnaujinimo darbai.

1863 metų dvaro inventorius atskleidžia ne tik įspūdingą augalų kolekciją, bet ir leidžia identifikuoti įspūdingą parko amžių.

 

 

Esami parko takai bus restauruoti pakoreguojant jų pločius pagal archeologinių tyrimų metu rastus pakankamai gerai išlikusius takų pagrindus iš lauko riedulių.Tvarkomos teritorijos reljefas, įvertinus 1970 metais atliktus kardinalių pertvarkymo darbus, kai vakarinis parteras užpiltas net 840m3 žemės, numatytas restauruoti maksimaliai jo aukščius grąžinant į buvusius parko klestėjimo epochos metu. Taip pat suplanuotas teritorijos želdyno tvarkymas restauruojant kai kurias alėjas, atkuriat želdinių įvairovę ir įrengiant laistymo sistemą.

Vakariniam rūmų parterui bus grąžinama jo reprezentacinė išvaizda, šiuo metu neveikiantį sovietmetį menantį baseiną su fontanu pakeičiant baseinu, kurio XX a. pr. buvę gabaritai ir proporcijos nustatyti archeologinių tyrimu metu. Be to, parke atsiras oranžerijos pamatus žyminti pergolė, rožynas, sodas ir, žinoma, šiandieninio lankytojo patogumui ir saugumui skirti infrastruktūros elementai: suoliukai, šiukšliadėžės, apšvietimo ir vaizdo stebėjimo sistemos.

Parkas iš apleisto taps panašesnis į tai, koks jis buvo XX amžiaus pradžioje.

 

Parengta pagal SĮ „Vilniaus planas“ pranešimą

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button