Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas” prieš savaitę gavo statybos leidimus jų rengtam techniniam projektui – Trakų Vokės dvaro sodybos parko tvarkymui. Greitu metu čia prasidės viso dvaro parko atnaujinimo darbai.

1863 metų dvaro inventorius atskleidžia ne tik įspūdingą augalų kolekciją, bet ir leidžia identifikuoti įspūdingą parko amžių.

https://www.facebook.com/vilniausplanas/videos/615595955448361/

 

Esami parko takai bus restauruoti pakoreguojant jų pločius pagal archeologinių tyrimų metu rastus pakankamai gerai išlikusius takų pagrindus iš lauko riedulių.Tvarkomos teritorijos reljefas, įvertinus 1970 metais atliktus kardinalių pertvarkymo darbus, kai vakarinis parteras užpiltas net 840m3 žemės, numatytas restauruoti maksimaliai jo aukščius grąžinant į buvusius parko klestėjimo epochos metu. Taip pat suplanuotas teritorijos želdyno tvarkymas restauruojant kai kurias alėjas, atkuriat želdinių įvairovę ir įrengiant laistymo sistemą.

Vakariniam rūmų parterui bus grąžinama jo reprezentacinė išvaizda, šiuo metu neveikiantį sovietmetį menantį baseiną su fontanu pakeičiant baseinu, kurio XX a. pr. buvę gabaritai ir proporcijos nustatyti archeologinių tyrimu metu. Be to, parke atsiras oranžerijos pamatus žyminti pergolė, rožynas, sodas ir, žinoma, šiandieninio lankytojo patogumui ir saugumui skirti infrastruktūros elementai: suoliukai, šiukšliadėžės, apšvietimo ir vaizdo stebėjimo sistemos.

Parkas iš apleisto taps panašesnis į tai, koks jis buvo XX amžiaus pradžioje.

Parengta pagal SĮ „Vilniaus planas“ pranešimą

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist