MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Trakų Vokė

Teismas uždraudė kirsti medžius Trakų Vokės dvaro parke

Vilniaus miesto apylinkės teismas uždraudė miesto savivaldybės administracijai šalinti želdinius Trakų Vokės dvaro sodybos parke, kol per 14 dienų bus pateiktas ieškinys teismui.

Į teismą kreipęsis Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdis (sąjūdis) pateikė argumentuotą prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo bei pateikė su tuo susijusius rašytinius įrodymus.

Kaip rašoma Sąjūdžio pranešime spaudai, praėjusią savaitę Trakų Vokės dvaro sodybos teritorijoje pradėti masiškai šalinti sveiki brandūs parko želdiniai. Sunaikintos kelios šį dvarą puošusios alėjos.

Dar prieš išduodant leidimus kirtimams, Sąjūdžio teigimu, bendruomenei buvo žadėta, kad bus paviešinta visa su projektu susijusi informacija, kad medžiai bus įvertinti, o sąjūdis atskirai kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės administraciją su prašymu atlikti planuojamų pertvarkyti želdinių būklės ekspertizę.

„Esant tokiam fizinių ar juridinių asmenų prašymui želdinių būklės ekspertizė yra privaloma, o jos neatlikus želdiniai negali būti šalinami. Nepaisant to, skubos tvarka buvo išrašytas leidimas šalinti kelis šimtus medžių, o kirtimai pradėti tą pačią dieną, kai jis buvo paskelbtas. Kitaip tariant, suinteresuotai visuomenei nebuvo sudaryta tinkamų sąlygų su juo susipažinti ir jį užginčyti“,- rašoma pranešime.

Vertindamas tokį poelgį kaip išskirtinės vertės istorinio parko žalojimą, sąmoningai ignoruojant suinteresuotos visuomenės nuomonę, sąjūdis kreipėsi į teismą, prašydamas taikyti laikinąją apsaugos priemonę – uždrausti Vilniaus miesto savivaldybei šalinti Trakų Vokės dvaro sodybos parko želdinius.

Šiuo metu Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdis rengia ieškinį Vilniaus miesto savivaldybei dėl vykdomo ir planuojamo parkų naikinimo Trakų Vokėje ir kitur.

Pasak organizacijai atstovaujančio advokato Sauliaus Dambrausko, suinteresuota visuomenė yra sunerimusi dėl vykdomų projektų, kurių metu yra šalinami sveiki brandūs medžiai. Taip pat reiškiamas nepasitenkinimas, kad nesilaikoma procedūrinių reikalavimų, kurių metu visuomenė turi būti tinkamai supažindinama su projektais, vertinami jos pasiūlymai ir pastabos. Vilniuje šiuo metu ruošiami įgyvendinti dar trijų parkų projektai – Misionierių sodai, Sapiegų parkas, Reformatų skveras.

Ieva Vidūnaitė (ELTA)

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Trakų Vokės parke atgimsta paveldas

Evaldas Činga

Planuojama Trakų Vokės dvaro renovacija, pradedamas tvarkyti parkas

BNS

Kultūros paveldo departamentas domėjosi per kiek laiko galima būtų atstatyti Trakų Vokės dvaro rūmus ir jų parką

Made in Vilnius

Trakų Vokės dvaro teritorijoje baigiamas griauti dvarvietės pastatas

Made in Vilnius

Pradedamas tvarkyti Trakų Vokės dvaro parkas: griaunami nereikšmingi pastatai

Donatas Andrijauskas

2020 m. Lietuvos kultūros sostine taps Trakai

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika