Trakai

„Užutrakio vakaruose“ gros garsi Vokietijos smuikininkė

„Viena žaviausių mūsų laikų smuikininkių, kurianti tembrus savo instrumentu, kuriais sužavi publiką!“,– taip muzikos žinovai atsiliepia apie Vokietijos smuikininkę Liv Migdal, kurios muzikos menu gėrėtis išskirtinę progą turės XVIII tarptautinio muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ mylėtojai ir gerbėjai.

Liepos 31 dieną L. Migdal koncertuoja su Lietuvos kameriniu orkestru, meno vadovas Sergej Krylov, dirigentas Vilmantas Kaliūnas, Užutrakio dvaro Europos salėje. Tarp daugelio apdovanojimų,  kuriuos yra pelniusi žinoma smuikininkė, vienas svarbiausių – prestižinė International classical Music Award nominacija. Ji buvo skirta už L. Migdal albumą, kuriame įrašyti A. Piazzolla kkūriniai.  

Išskirtina ir tai, kad šis koncertas yra skirtas Lietuvos karaimų metams ir į koncertą yra pakviesti Lietuvos karaimų bendruomenės nariai, pagerbiant šios tautos indėlį į Lietuvos valstybės istoriją ir kultūrą. Tai dar viena proga prisiminti, kad šiemet sukanka 625 metai, kai Vytautas Didysis karaimus iš Krymo atkėlė pirmiausia į Trakus, o jų meka senoji sostinė laikoma lig šiol.

 

Festivalio rengėjai tikisi, kad nemažai karaimų bendruomenės atstovų tiek iš Lietuvos, tiek atvykusių iš užsienio, dalyvaus koncerte. Atskirą žodį prieš koncertą tars Lietuvos karaimų kultūros bendrijos vadovė Kartina Firkavičiūtė.   

Melburnas, Hamburgas, Berlynas, Oslas, Šanchajus: tarptautiniu mastu pripažinta smuikininkė  L.  Migdal pasirodo pagrindinėse koncertų salėse visame pasaulyje. Puikūs tarptautinės muzikos kritikos atgarsiai ir daugybė muzikos prizų už visus baroko epochos CD įrašus, įskaitant įrašus su pianistu Marian Migdal kaip dueto partneriu, taip pat A. Vivaldi ir A. Piazzolla „Metų laikais“, nominuotais tarptautiniam klasikinės muzikos apdovanojimui (ICMA) su Vokietijos kameriniu orkestru.

Nuo savo ankstyvųjų koncertų pasirodymų L. Migdal gavo daugybę tarptautinių muzikos apdovanojimų ir stipendijų, įskaitant „First Prize International Ruggiero-Ricci“ smuikininkų konkurse Zalcburge, tarptautiniame Hindemith competition Berlyne, Fritzo Kreislerio konkurse Vienoje ir kt. 2022–2023 m. laukia pasirodymai „Musikverein Wien“, Elbės filharmonijoje Hamburge, Berlyno filharmonijoje, taip pat tolesni CD įrašai ir turai į Pietų Korėją, Skandinaviją, Rytų Europą ir Australiją.

 

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio (1960–2004 m. meno vadovas ir dirigentas) įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos orkestrų. Iš gausybės įvairių kartų ir kraštų batutos meistrų, dirigavusių LKO koncertams, išsiskiria didysis humanistas lordas Yehudi Menuhinas. Koncertų Lietuvoje ir gastrolių metu orkestras ne sykį bendradarbiavo su geriausiais pasaulio solistais.

Šiandien LKO ne tik stengiasi išlaikyti pasiektą aukštą meistriškumo lygį, bet atkakliai ieško ir randa naujų kūrybinių išteklių, džiugina originaliomis programomis, gyvomis klasikinių kūrinių interpretacijomis. „Lietuvos kamerinis orkestras savo skambesiu, interpretavimo tradicijomis yra lyg aukščiausios kokybės muzikos instrumentas. Manau, tai vienas savo žanro lyderių“, – taip apie LKO yra atsiliepęs žymus smuikininkas Sergejus Krylovas, po kelių sėkmingų koncertinių pasirodymų Lietuvoje 2008 m. pakviestas eiti LKO meno vadovo pareigas.

Specaliai „Užutrakio vakarų“ festivaliui parengtam orkestro pasirodymui su žymia smuikininke L. Migdal diriguos charizmatiškasis Vilmantas Kaliūnas. Jis yra tapęs nuolatiniu festivalio dalyviu, vienu iš jo įsimintinų muzikinių veidų, gerai pažįstamu ir vertinamu per dvi šalis – ir Vokietijoje, ir Lietuvoje.

 

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, globoja Seimo narė Edita Rudelienė. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button