Trakų istorinei piliai – britų žiniasklaidos dėmesys. Atliko Europos pilių apžvalgą ir sudarė įspūdingiausių dešimtuką, o jame – ir Trakų pilis. Ji įrašyta septintu numeriu ir atsidūrė tarp neregėto grožio Prancūzijos, Ispanijos, Austrijos pilių. Kaip reaguoja trakiškiai į tokią žinią ir ko jie tikisi iš tokio pripažinimo?

Daugiau apie tai pasakojo Trakų istorijos muziejaus direktorė Alvyga Zmejevskienė.

– Ką darysite su tuo pripažinimu?

– Džiaugsimės, mėgausimės, girsimės ir puikuosimės.

– Ar žinojote, kad vertina, vyksta tokios apžvalgos?

– Taip, be abejo, žinojome. Stebime, kas vyksta kultūrinio turizmo rinkoje ir labai dažnai pasiekia mus informacija, kad tam tikri apžvalgos portalai, dirbantys turizmo srityje, reitinguoja mus ir ne visą laiką esame prasčiausiose pozicijose. Dabar esame tikrai tarp tų pagirtųjų.

– Yra miestų, miestelių, kurie sumoka vertintojams, kad jie atvažiuotų ir niekam nežinant apžiūrėtų ir įvertintų, niekam nemokėjote?

– Nemokėjome pinigais, sumokame kitais dalykais – savo energija, pastangomis, laiku, žiniomis. Biudžeto lėšų nešvaistome investuodami tiesiogiai. Manau, kad investuojame labiau į gerą santykį su kelionių organizatoriais, apžvalgas rengiančiais reporteriais, leidžiame jiems pasimėgauti tuo grožiu, kurį saugome ir turbūt ta investicija į gerą santykį, atsiperka ir duoda puikiausius dividendus.

– Ar turite suskaičiavę, kiek per metus ar mėnesį, ar dieną Trakų pilį aplanko turistų?

– Turime tą statistiką, vedame ją kasmet. Sakote, kad daug užsieniečių matome šiltuoju prasidedančios vasaros metu, tačiau 2019 metų rezultatų dar nematome. 2019 ikipandeminiai, iki karo metai dovanojo mums didelius kiekius lankytojų ir per praėjusius metus artėjame link to skaičiaus. Turėjome apie 300 tūkst. lankytojų.

– Per metus?

– Taip.

– Gal yra žinoma, kokia dalis yra iš Didžiosios Britanijos?

– Negaliu pasakyti, kokia dalis. Tą statistiką vedame, bet pasidžiaugdama noriu pasakyti, kad didžioji lankytojų dalis yra Lietuvos piliečiai. Myli Trakus, myli pilį ir ne vieną, o dvi. Ne tik širdimi, bet ir pinigine, ateidami ir būdami mūsų duondaviais.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist