MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Žvyrkelis. Asfaltavimas
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Trakai

Trakų aplinkkeliui – išpirkta visa reikiama žemė

NŽT BAIGĖ ŽEMĖS PAĖMIMO VISUOMENĖS POREIKIAMS DARBUS DĖL TRAKŲ MIESTO APLINKKELIO

Rugsėjo mėnesį buvo priimtas galutinis Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktoriaus įsakymas dėl žemės sklypo paėmimo visuomenės poreikiams Trakų miesto aplinkkeliui tiesti.

Sprendimas tiesti aplinkkelį Trakų rajone priimtas siekiant sumažinti tranzitinio transporto srautą per Trakų miestą.

Iš viso planuojamo aplinkkelio teritorijoje NŽT direktorius priėmė sprendimus dėl 56 žemės sklypų (52 privačių, 3 perduotų patikėjimo teise miškų urėdijai ir 1 žemės sklypo priklausiusio AB „Lietuvos geležinkeliams“) paėmimo visuomenės poreikiams.

Daugelį sprendimų paimti žemę visuomenės poreikiams Trakų miesto aplinkkeliui tiesti NŽT direktorius priėmė 2017 m. gruodžio ir 2018 m. sausio mėnesiais. Trakų rajono savivaldybės administracija nuo metų pradžios turėjo galimybę aktyviai vystyti projektą, tačiau į NŽT kreipėsi tik 2018-08-09 prašydama įregistruoti visuomenės poreikiams paimtą žemę valstybės vardu.

Nekilnojamojo turto registre valstybės vardu NŽT yra įregistravusi 46 žemės sklypus. Paskutinieji 6 žemės sklypai, priklausantys privatiems asmenims, bus įregistruoti valstybės vardu, kai Trakų rajono savivaldybės administracija pateiks atsiskaitymą patvirtinančių dokumentų kopijas.

Trakų rajono savivaldybės duomenimis, žemės sklypų savininkams, kurių žemė pateko į planuojamo aplinkkelio teritoriją, už žemės naudojimą visuomenės poreikiams sumokėta daugiau kaip 156 tūkst. eurų. Taip pat buvo sumokėta kompensacija ir valstybei už miško žemės naudojimą būsimam aplinkkeliui – apie 125 tūkst. eurų.

Valstybės ar savivaldybės institucijos, nusprendusios vykdyti visuomenės ir valstybės poreikiams svarbius projektus (viešosios infrastruktūros objektams, socialinės infrastruktūros plėtrai, atliekų tvarkymo objektams ir kt.), pateikia prašymą NŽT dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams, tuomet NŽT direktorius priima įsakymą dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros pradžios. Iš karto po to yra rengiamas projektas. NŽT vykdo jo tikrinimą, priežiūrą bei tvirtina patį projektą. Vėliau yra priimami sprendimai dėl žemės sklypų pertvarkymo ir kadastro duomenų pakeitimo. Galutinis žingsnis – NŽT direktorius priima sprendimą dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams. Institucijos, suinteresuotos žemės sklypų visuomenės poreikiams paėmimu, savininkams atlygina nuostolius už paimtą žemę visuomenės poreikiams.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Pristatyta, kaip keisis Trakus juosiančių ežerų pėsčiųjų takai

Made in Vilnius

Išrinktas Trakų kultūros rūmų rekonstrukcijos projektas

Donatas Andrijauskas

Trakų autobusų stotyje – speciali „Tėvelių stotelė“

Made in Vilnius

Liepos viduryje pirmąkart senojoje sostinėje siaus Drakono valčių festivalis

Donatas Andrijauskas

Savaitgalį Trakuose vyks Užgavėnių šventė (renginių programa)

Donatas Andrijauskas

Teismas įpareigojo iš naujo išnagrinėti prašymą išduoti statybų leidimą Trakų autobusų stoties projektui

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika