MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Trakai

Teismas įpareigojo iš naujo išnagrinėti prašymą išduoti statybų leidimą Trakų autobusų stoties projektui

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija panaikino 2018 m. sausio 23 d. Trakų istorinionacionalinio parko direkcijos sprendimą nepritarti Trakų autobusų stoties rekonstrukcijos projektui. Teismo vertinimu, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos nurodyti motyvai yra nepagrįsti.

Remiantis Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos sprendimu, Trakų rajono savivaldybė buvo priėmusi sprendimą neišduoti statybos leidimo. Todėl Teismas konstatavo, kad šis savivaldybės sprendimas taip pat turi būti panaikintas ir įpareigojo Trakų rajono savivaldybę per 30 dienų iš naujo išnagrinėti UAB „Trastas“ prašymą išduoti statybą leidžiantį dokumentą pateiktam projektui.

„Trakų autobusų stoties rekonstrukcijos projektą pradėjome dar 2015 metais ir labai apmaudu, kad jau ketveri metai, kai projektas yra paskendęs administraciniuose ir teisminiuose ginčuose. Įvairių instancijų teismai vienas po kito atmeta Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos sprendimus, o mūsų rajono gyventojai ir svečiai ir toliau turi laipioti per duobes ir naudotis prastos būklės stoties pastatu. Žinoma, savivaldybė bent minimaliai remontuoja senąją stotį, tačiau akivaizdu, kad Trakams būtina nauja, moderni, daugiau darbo vietų sukursianti stotis. Labai viliuosi, kad realūs stoties rekonstrukcijos darbai prasidės dar šiemet“, – sako Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

2017 metais „Sprinter tyrimai“ atliko Trakų miesto gyventojų nuomonių tyrimą, kuris parodė, kad net 9 iš 10 gyventojų yra nepatenkinti esama autobusų stoties būkle. O jos rekonstrukcijai, kartu įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę, parduotuvę ir kitas komercines patalpas, pritaria net 74 proc. trakiškių.

traku autobusu stotis

UAB „Trastas“ į autobusų stoties rekonstrukcijos projektą ketina investuoti apie 3 mln. eurų. Stotyje norima įrengti keleivių laukimo zoną, parduotuvę, kavinę, sukurti erdvę smulkiojo verslo prekybai ir paslaugoms, čia turėtų įsikurti Trakų informacijos centras ir dviračių nuomos punktas. Taip pat ketinama įrengti 72 vietų automobilių parkavimo aikštelę su elektromobilių įkrovimo stotelėmis.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Pristatyta, kaip keisis Trakus juosiančių ežerų pėsčiųjų takai

Made in Vilnius

Išrinktas Trakų kultūros rūmų rekonstrukcijos projektas

Donatas Andrijauskas

Trakų autobusų stotyje – speciali „Tėvelių stotelė“

Made in Vilnius

Liepos viduryje pirmąkart senojoje sostinėje siaus Drakono valčių festivalis

Donatas Andrijauskas

Savaitgalį Trakuose vyks Užgavėnių šventė (renginių programa)

Donatas Andrijauskas

Du nauji autobusai kursuos po Trakus ir apylinkes

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika