Trakai

Po 10 metų pertraukos į Trakus sugrįžo irklavimo meistrų regata „Rowing Masters Sprint“

Birželio 28-osios su nekantrumu laukę irklavimo meistrai iš viso pasaulio gali atsikvėpti lengviau – šiandien šalia Galvės ežero įsikūrusiuose Trakuose po 10 metų pertraukos prasideda unikalus tarptautinio masto renginys – irklavimo meistrų regata „Rowing Masters Sprint“. Pasak organizatorių, net keturias dienas truksianti irkluotojų šventė ne tik prisideda prie irklavimo sporto Lietuvoje populiarinimo, bet ir skatina atvykstamąjį turizmą. Šių metų regata į Trakus sutraukė daugiau kaip pusė tūkstančio irklavimo profesionalų ir į Lietuvą juos atlydėjusių sirgalių.

Pastarąjį kartą tokio masto irklavimo sporto aistruolių iš viso pasaulio susidomėjimo Trakai sulaukė prieš gerą dešimtmetį, kuomet 2008-ųjų vasarą šiame mieste organizuotame tarptautiniame renginyje dalyvavo net 1500 Lietuvos ir užsienio irklavimo sporto profesionalų.

„Lygiai po dešimties metų į Trakus sugrįžęs visų išsiilgtas renginys gausiu dalyvių bei žiūrovų skaičiumi gali pasigirti ir šiemet – mums tikra garbė priimti tokį būrį irklavimo sportui neabejingų svečių. Pirmoji regata mūsų mieste buvo surengta dar 1928-aisiais, o šiandien Trakuose įkurta irklavimo bazė tapo pamėgta irklavimo sporto aistruolių vieta: joje organizuojami Tarptautinės irklavimo federacijos čempionatai, tarptautinės regatos ir taurės varžybos.

 

Didžiuojamės, jog Trakai gali būti drąsiai vadinami ne tik nuostabaus grožio istorine šalies sostine, bet ir irklavimo sporto Lietuvoje širdimi. Tikimės, kad unikali istorijos bei gamtos kupina Trakų regatos trasa suteiks vien tik gerų emocijų ir šio renginio dalyviams bei nuteiks įkvepiantiems startams!“ – kalbėjo renginį globojanti Trakų rajono merė Edita Rudelienė.

Nuotrauka: Virgaudo Leknicko

Irklavimo meistrų regatos „Rowing Masters Sprint“ varžybos iš viso truks tris dienas: prasidės birželio 28 d. ryte ir baigsis liepos 1 d. popietę. Jų metu irklavimo sporto meistrai varžysis palyginti trumpoje – 500 metrų, tačiau itin daug emocijų ir jėgų pareikalausiančioje sprinto trasoje. Ypatingą renginio atmosferą kuria ir tai, kad Galvės ežere esanti sprinto trasa, kur ir bus suremtos irklavimo profesionalų jėgos, patenka į gražiausių pasaulio irklavimo sporto trasų penketuką.

„Šių metų irklavimo meistrų regatos varžybos bus trumpos distancijos, greitos, tačiau itin emocingos. Svarbu pabrėžti, kad renginio formatas vien varžybomis neapsiriboja, „Rowing Masters Sprint“ suvokiame kur kas plačiau ir prilyginame savotiškam judėjimui. Bene labiausiai išskirtinis ir daugiausiai simpatijų pelnęs šio renginio bruožas yra tas, jog regatoje dalyvauja ne tik karjeros aukštumų siekiantys ar jos viršūnėje esantys irklavimo meistrai iš viso pasaulio, bet ir profesionalią sportinę veiklą pabaigę irklavimo grandai.

 
Nuotrauka: Virgaudo Leknicko

Pastariesiems sugrįžimas į trasą itin reikšmingas, todėl šventiškai paminėti šią progą tiesiog privaloma“, – tikino vienas iš renginio organizatorių, irklavimo sporto meistras Sigitas Fabijonavičius, kurio vadovaujama kelionių agentūra „Baltic Tours“ yra ilgametė irklavimo sporto rėmėja.

Trakuose vyksiančioje irklavimo meistrų regatoje dalyvausiantys sportininkai jėgas išbandys varžydamiesi 11 skirtingų grupių, suskirstytų pagal amžiaus kategorijas: nuo profesionalią karjerą pradėjusiųjų (minimalus dalyvio amžius 27 m.) iki garbaus amžiaus irklavimo meistrų senjorų (amžiaus vidurkis – 85 m. ir daugiau).

Pabendrauti su seniai matytais kolegomis ar užmegzti naujas pažintis neformalioje aplinkoje irklavimo regatos meistrai turės progą birželio 30 d. specialiai jiems surengtame vakarėlyje Trakų pilyje, o liepos 1-ąją „Rowing Masters Sprint“ vainikuos pramoginės vyrų ir moterų įvairaus amžiaus grupių mišriosios rungtys.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button