Trakai

Pasaulio irklavimo sostine tapę Trakai sutiko per tūkstantį svečių

Į iškilmes čempionato dalyviai patraukė spalvinga eisena nuo Trakų irklavimo bazės per miestą iki pat pilies. Priekyje žygiavęs Rūdiškių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Valery Brass“ (vadovas Aleksandras Šamaninas), nuotaikingu maršu palaikė gerą eisenos dalyvių nuotaiką. Lydimi smagios muzikos pilies kieme susirinko per tūkstantį čempionato dalyvių bei svečių iš 59 pasaulio šalių.

Susirinkusius šiltai pasveikino ir palinkėjo sėkmingų startų Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė. Ji pabrėžė, jog senajai sostinei vėl sugrįžęs pasaulio irklavimo sostinės titulas – didelė garbė Trakams ir Lietuvai.

„Trakuose nebe pirmą kartą rengiami Europos ir pasaulio irklavimo čempionatai. Tai ir garbė, ir įsipareigojimas pasaulio irklavimo bendruomenei. Sveikinu jus Trakų salos pilyje, kuri liudija mūsų šalies valstybingumo istoriją. Ežerų apsupti Trakai – tai mūsų valstybės istorijos ir kultūros paveldo miniatiūra. Trakai – senove dvelkiantis miestas, kuriame darniai susipynusi istorija ir gamta“, – sakė merė .

Rajono savivaldybės merė pastebėjo, jog simboliška, kad pasaulio irklavimo čempionatas vyksta būtent tokioje aplinkoje. Irklavimas yra ta sporto šaka, kuri išskirtinai harmoninga.

Atidarymo ceremoniją tęsė Lietuvos irklavimo federacijos bei Tarptautinės irklavimo federacijos atstovai, buvo surengtas koncertas.


Jau kitą dieną po atidarymo atkaklios kovos užvirė Galvės ežero irklavimo trasose. Dėl apdovanojimų rungiasi apie 750 jaunųjų irkluotojų iki 19 metų. Lietuvai atstovauja 22 sportininkai, pasiskirstę į 9 įgulas. Tarp jų ir trys Trakų irkluotojos: keturvietės valties įgulos narė Evelina Butrimavičiūtė bei dvivietės įgula Kamilė Kralikaitė laikaitė ir Vytautė Urbonaitė. Su merginų dviviete siejamos pačios didžiausios Lietuvos irkluotojų čempionate viltys.

Čempionatas finišuoja rugpūčio 6-ąją, sekmadienį.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button