Gegužės 18 dieną visi kviečiami į Trakų Salos pilį. Apsilankiusiųjų laukia staigmena – ne tik nemokamos muziejaus ekspozicijos bei parodos, nemokamos Muziejaus ekskursijų vadovų ir edukatorių paslaugos, bet ir tądien, 15.30 val. atidaroma nauja paroda, skirta knygrišystės amato istorijai.

Ši paroda – išskirtinis projektas. Jau jį kuriant buvo galvojama apie pritaikymą rodyti įvairiose erdvėse. Parodos iniciatorius Trakų istorijos muziejus kartu su bičiuliais – Vilniaus knygrišių gildija – pristato VKG narių rankomis įrištus darbus: VIII–XVI a. istorinių įrišų rekonstrukcijas, interpretacijas, vienetinius autorinius darbus. Taip pat bus galima pamatyti Muziejuje saugomas senąsias XVI–XVII a. knygas. Parodą papildys knygrišystės procesų ir juose naudojamų įrankių bei priemonių vaizdiniai, iliustruos ikonografinė medžiaga – 1664 metų Vilniaus knygrišių cecho privilegijos kopija, XVIII a. knygrišystės dirbtuvių vaizdai.

Ne vien senieji įrišai, bet ir pats knygrišystės amatas yra kultūros paveldo dalis, kurią siekiame išsaugoti. Šios žinios būtinos knygų restauravimui ir neišvengiamai reikalingos meninei knygų įrišimų kūrybai. Trakų istorijos muziejus drauge su bendraminčiais tęsia ir perduoda glaudžiai tarpusavyje persipynusias knygrišystės amato ir meno tradicijas.

Pasak Trakų istorijos muziejaus direktorės Alvygos Zmejevskienės, muziejus – atviras visuomenės kultūriniams poreikiams. Nors praėję 2020 m. dėl bendros epidemiologinės situacijos tiek muziejams, tiek kitoms kultūros įstaigoms buvo labai sudėtingi, tačiau pasitikdami Tarptautinę Lietuvos muziejai tikriesiems muziejų veiklos, parodų ir kokybiško kultūrinio vyksmo gerbėjams įteikia dovaną – papildomą nemokamo apsilankymo galimybę. Ateityje muziejus aktyviai šią veiklą plėtos, megzdamas naujus tarptautinius, tarpinstitucinius bendradarbiavimo ryšius, nemokamai atverdamas muziejaus erdves visuomenės poreikiams, kultūrinio turinio renginiams.

Atvykus anksčiau, maloniai kviečiame aplankyti Trakų Salos pilies nuolatines ekspozicijas ir laikinąsias parodas: tarptautinio ekslibrisų konkurso „Trakų pusiasalio pilis: vienaragis: kultūrinio, istorinio paveldo simbolis“ dalyvių – profesionalių pasaulio menininkų darbų parodą bei parodą iš muziejaus rinkinių „1830–1831 m. sukilimo veidai“.

Taip pat raginame pasinaudoti galimybe sudalyvauti įtraukiančioje edukacinėje veikloje ar daugybę akiai nepastebimų dalykų sužinoti užsisakius ekskursiją su Muziejaus ekskursijų vadovu! Jūsų paslaugoms – ir išmanioji audiogido programėlė, kurią galėsite atsisiųsti. Edukacinius užsiėmimus ir ekskursijas rekomenduojame užsisakyti iš anksto.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist