MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Drakono valčių festivalis
Nuotr.: Organizatorių
Trakai

Liepos viduryje pirmąkart senojoje sostinėje siaus Drakono valčių festivalis

Vasaros pramogų sąrašą Trakuose papildys dar vienas įspūdingas renginys. Liepos 13–14 dienomis Trakų sporto bazėje, Galvės ežere, siaus Drakono valčių festivalis.

Šį festivalį rengiančios VšĮ „Sveikata visuomenei“ atstovai teigia, kad tai vienintelis Lietuvoje ir Baltijos regione masinis komandinio irklavimo renginys, kuris yra įtrauktas į UNESCO nematerialų paveldą ir siekia 2000 metų Kinijos tradicijas. Lietuvoje – tai nauja, sparčiausiai auganti vandens pramoga. Drakono valtį irkluoja didžiausia komanda pasaulyje: 20 irkluotojų, būgnininkas ir vairininkas.

Trakai pasirinkti neatsitiktinai, nes vandens sportui jie tiesiog idealūs. Trakų ežerus nuo seno yra pamėgę tiek įvairių vandens sporto šakų sportininkai, tiek turistai. Tad tradicines irklavimo regatas papildys dar viena – neįprasta, linksma ir komandinį darbą bei smagų poilsį skatinanti Drakono valčių regata. Rengėjai įsitikinę, kad smagu išbandyti savo jėgas irkluojant, nes gerą nuotaiką, pozityvumą skatina būtent ši nuotaikinga pramoga ant vandens. Be to, ši masiška, įtraukianti sporto šaka festivalio dalyviams padės pažinti Trakus – vieną iš vaizdingiausių, turtingiausių istorijos ir gamtos paveldu šalies vietovių.

Festivalio rengėjai tikisi, kad renginyje sulauks 15 tūkst. dalyvių.

Susitikę su rajono savivaldybės mere Edita Rudeliene festivalio rengėjai pristatė šio festivalio išskirtinumą, aptarė organizacinius reikalus.

Trakų rajono savivaldybės informacija

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Pristatyta, kaip keisis Trakus juosiančių ežerų pėsčiųjų takai

Made in Vilnius

Išrinktas Trakų kultūros rūmų rekonstrukcijos projektas

Donatas Andrijauskas

Trakų autobusų stotyje – speciali „Tėvelių stotelė“

Made in Vilnius

Savaitgalį Trakuose vyks Užgavėnių šventė (renginių programa)

Donatas Andrijauskas

Teismas įpareigojo iš naujo išnagrinėti prašymą išduoti statybų leidimą Trakų autobusų stoties projektui

Donatas Andrijauskas

Du nauji autobusai kursuos po Trakus ir apylinkes

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika