Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad nors ir žiemos šaltukas palengva sukausto ledu vandens telkinius, bet šiuo metu daugelyje jų jis yra itin netvirtas ir gali būti labai pavojingas.
Vasario 12 d. 10.16 val. buvo gautas pranešimas, kad maždaug 100 metrų nuo kranto Galvės ežere pagalbos šaukiasi įlūžęs žmogus. Į įvykio vietą išvyko Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos du skyriai su gelbėjimo valtimi.
Atvykę į įvykio vietą, ugniagesiai išvydo ežere įlūžusį žmogų. Ugniagesys gelbėtojas Tadas Jackūnas šliuožė valtimi prie skęstančiojo. Gelbėjimo operacijoje dalyvavo 4-oji budinčioji pamaina. Gelbėjimo rogėmis jie nušliuožė iki jaunuolio ir numetė jam gelbėjimosi ratą. Jaunuolis buvo užtrauktas ant gelbėjimo rogių ir nugabentas į krantą. Pamainai vadovavo budinčiosios pamainos vadas Robert Matulevič. Tuoj pat atskubėjo ir tarnybos viršininkas Egidijus Ščerbavičius, kuris taip pat ėmėsi gelbėjimo operacijos. Kol buvo laukiama medikų, ugniagesiai pasirūpino, kad jaunuolis sušiltų jų automobilyje.
Gyventojams būtina žinoti, kad ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jo storis turėtų būti ne mažiau 12 cm.
Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas.
Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos, kiti daiktai, taip pat arti krūmų, medžių, meldų ir kitos telkinių augalijos.
Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur į vandens telkinį įteka vanduo iš gamyklų, upeliukai, yra šaltinių.
Prie kranto ledas plonesnis, jis gali būti įtrūkęs.
Ledas labai pavojingas ir atodrėkių metu.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai ugniagesiai gelbėtojai atliko 25 darbus ant ledo, šių darbų metu ištraukė 6 skenduolius bei išgelbėjo 7 gyventojus. O šiais metais jie atliko 4 darbus ant ledo, šių darbų metu ištraukė 2 skenduolius, vienas žmogus buvo išgelbėtas.