Penktadienį prasideda viena didžiausių buriavimo regatų Lietuvoje – „Galvės taurė 2018“.Šis sportiškas ir azartiškas renginys, kasmet žymintis buriuotojų vasaros pradžią, Trakų Galvės ežere vyks jau septintąjį kartą, drauge su Trakų miesto švente, birželio 1-3 dienomis.

Regatos organizatoriai, asociacija „Gero vėjo klubas“, pasiruošimą pagrindiniam buriuotojų renginiui jachtklube pradėjo jau praėjusį savaitgalį – surengė didelę aplinkos švarinimo akciją. Pusšimtis savanorių bei narai kartu su Trakų rajono savivaldybe ir organizacija „Darom“ rinko šiukšles ne tik iš Galvės ežero pakrančių, bet ir iš salų bei dugno.

Anot„Gero vėjo klubo“prezidento Manto Klimantavičiaus, „prisidėdami prie Tarptautinės buriavimo federacijos „World Sailing“ tvarumo misijos, nusprendėme ne vien surengti regatą su kuo mažesniu renginio ekologiniu pėdsaku, bet ir siekti Galvės ežero švaresnio vandens ir aplinkos išsaugojimo.“

Regatoje užsiregistravo virš 70 įvairaus tipo jachtų, kurios varžysis „Laser Radial“, „Optimist“, „RS Feva“, „RS Tera“, „ORC“ ir „Platu 25“ klasėse.

„Jau tradicija tapo svečių iš Latvijos dalyvavimas „Gero vėjo klubo“ organizuojamoje regatoje, – pasakojo M. Klimantavičius. – Ši tendencija natūrali, nes „Galvės taurė“ kasmet tampa vis profesionalesnė. Šiemet norime ypatingai pasidžiaugti, kad regatoje pirmą kartą Lietuvoje bus išbandyta pažangiausia buriavimo varžybų sistema „SAP Sailing“. Šią varžybų sistemą naudoja tarptautinė buriavimo federacija „World Sailing“, organizacija „Extreme Sailing Series“, Tarptautinė buriavimo čempionų lyga bei daugelis kitų. Sportinio buriavimo fanai galės rezultatus matyti realiu laiku, stebėti regatos detalią statistiką, dalyviai galės ją analizuoti ruošdamiesi kitiems startams.“

Šiemet varžybų vyriausiuoju teisėju bus iš Estijos atvykstantis Madis Ausman. Jis nuo 2010-ųjų turi tarptautinio varžybų teisėjo (IRO) statusą, teisėjavo Rio Olimpinėse žaidynėse, o pernai vyriausiuoju teisėju buvo ir Helsinkyje vykusiame Melges24 pasaulio čempionate. Jam talkins pernykštė komanda: Roman Mickevič iš Latvijos, Svetlana Dyachkova iš Rusijos bei Lietuvos atstovas –  Valerijus Bogunas.

„Rūpinamės ir krante likusiais dalyvių artimaisiais bei draugais, todėl siūlome galimybę išbandyti irklentes ir Lietuvoje gaminamus katamaranus“, – pasakojo organizatoriai.

Kiekvieną vakarą, po varžybų startų, į krantą grįžusių buriuotojų lauks koncertai: penktadienį – „Sisters on Wire“pasirodymas ir vakarėlis su Deep-Inc didžėjais, o šeštadienį – Migliaus Kogano koncertas.

2010 metais įsikūrusi asociacija „Gero vėjo klubas“– tai aktyvi organizacija, veikianti visuomeniniais pagrindais, vienijanti buriuojantį jaunimą ir užsiimanti sportinio kreiserinio buriavimo populiarinimu Lietuvoje.

Daugiau apie klubą: http://gerovejoklubas.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist